Foto

Cyklistka střet s kamionem nepřežila - aktualizováno

Dnes ráno došlo v Plzni k tragické dopravní nehodě

středa 27. července 08:54 , aktualizace 11:13

Cyklista Doprava Nehody Smrt Záchranáři

     Dnes před osmou hodinou ráno došlo na křižovatce Jateční x Chrástecká v Plzni k velice vážné dopravní nehodě, při které se střetla cyklistka s kamionem. Z místa bylo hlášeno rozsáhlé a mnohočetné zranění ženy, která zůstala zaklíněná pod přední částí kamionu.


     K nehodě samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky. Bohužel ale žena narozená v roce 1964 utrpěla rozsáhlá zranění, kterým na místě podlehla a lékařka tak mohl již pouze konstatovat její smrt. Řidič kamionu, který byl shodou okolností stejně starý, vyvázl bez zranění.

Na místo proto vyjel koroner a samozřejmě i kriminalisté.

     Na místě nehody v tuto chvíli probíhá vyšetřování a provoz je řízen policisty. Pokud můžete, místu se prosím vyhněte, tvoří se zde kolony vozidel.

     Čekáme na zprávu policie a poté budeme aktualizovat.

Aktualizace:

     „Ten kamioňák podle mě vůbec netušil, že jí srazil. Že jí vláčí pod kolem ho upozornil nějaký řidič vedle něj. Hned jsme volali záchranné složky a pokoušeli ženu oživit, ale už to bylo bez šance,“ popsal nám jeden ze svědků, který na místě pomáhal mezi prvními.

     "Lékařka záchranné služby po příjezdu na místo u ženy zkonstatovala velmi vážná zranění, kterým žena na místě podlehla," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

      "Příčina a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření, u řidiče vozidla byl alkohol i omamné či psychotropní látky vyloučeny na místě provedenými zkouškami. K šetření nehody byl přivolán koroner, soudní znalec z oboru dopravy a vyšetřovatel SKPV MŘP Plzeň," sdělila nám zatím tisková mluvčí policie.


V té samé době došlo v Plzni i k:

Řidička nedala přednost skútru, jeho řidič utrpěl vážná zranění

     Ke střetu osobního vozu Škoda Fabia se skútrem došlo na křižovatce Malostranské a Jasanové ulice. Podle informací přímo z místa jel muž na skútru od Slovan na Doudlevce, když mu žena jedoucí opačným směrem při odbočování vlevo do Jasanové ulice nedala přednost. Při střetu byl skútr odhozen několik metrů a jeho řidič ztratil vědomí. 

     K nehodě vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a záchranáři si do péče převzali zraněného muže s otevřenou zlomeninou nohy. "Muže narozeného v roce 1984 jsme již při vědomí transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli záchranáři.

     Křižovatka byla po dobu zásahu částečně uzavřena, nyní již je zcela průjezdná. Okolnosti dopravní nehody na místě šetří policisté, jejich vyjádření doplníme hned jak bude k dispozici.