Foto

Dálnici D5 zablokoval převrácený přívěs s dodávkou

Provoz ve směru na Plzeň byl blokován na téměř dvě hodiny

16. února 2021 10:01 , aktualizace 10:17

Dálnice Nehody

Partner článku – Autosalon Dajbych

     V noci na dnešek kolem jedenácté hodiny došlo na 28. kilometru dálnice D5, tedy zhruba u Zdic, ve směru z Prahy na Plzeň k havárii vozu odtahové služby.
     Podle tiskové mluvčí policie řidič nezvládl řízení na zasněžené vozovce a narazil do svodidel, přičemž došlo k převrácení přívěsu s převáženou dodávkou. Ten skončil napříč dálnicí, která proto musela být zcela uzavřena.
     Havárie se naštěstí obešla bez zranění osob. Policisté u řidiče vyloučili požití alkoholu provedenou dechovou zkouškou a havárií se dále zabývají.

     Provoz n dálnici byl obnoven kolem tři čtvrtě na jednu ráno, problémy ale vznikly i na objízdných trasách. Policisté dopravu odkláněli na 22. kilometru u Králova Dvora a návrat na dálnici byl možný až na 34. kilometru u Žebráku. Na několika místech možných objízdných tras ale uvízly kamiony, které blokovaly provoz.

Foto PČR

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.