Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Muž doslova popravil matku tří dětí a poté si za jízdy na dálnici prostřelil hlavu

Ženu, vedoucí místní pošty, muž usmrtil několika výstřely z pistole

úterý 26. září 10:51 , aktualizace středa 27. září 13:48

Policie Sebevraždy Smrt Vražda Záchranáři Zbraně

     O doslova příšerném násilném trestném činu, ke kterému došlo včera v Dalovicích, již od nás víte a nyní můžeme přinést další podrobnosti. 


     Včera krátce po půl druhé odpoledne bylo na tísňovou linku 158 oznámeno, že v bytě nad poštou v Dalovicích na Karlovarsku je slyšet hluk a střelba. Na místo proto okamžitě vyrazilo několik policejních hlídek a povolána byla také zásahová jednotka z Prahy, kterou by na místo dopravil vrtulník Armády České republiky.

     "Po příjezdu na místo policisté v bytové jednotce nalezli dvaačtyřicetiletou ženu bez známek života. Následně bylo zjištěno, že k bytu dvaačtyřicetileté ženy měl přijít její bývalý dvaapadesátiletý partner s úmyslem jí usmrtit. Po vstupu do bytové jednotky měl muž ženě způsobit vážná střelná poranění na různých částech těla, kterým žena bohužel na místě podlehla. Následně měl muž, aniž by se zajímal o zdravotní stav dvaačtyřicetileté ženy, z místa okamžitě utéct," popsal začátek tragédie mluvčí policie.

      Nadpis uvádějící, že se jednalo doslova o popravu, nijak nepřehání. Vrah mířil na srdce i hlavu ženy, kterou dokonce zasáhl opakovaně.

      Po masakru, který v bytě spáchal, usedl dvaapadesátiletý muž do svého vozu značky Škoda, ujel směrem na dálnici D6 a pátrat po něm začaly desítky policistů.

     "Na místo vyjela posádka RZP a RV s lékařem za asistence policie. Po zajištění prostoru policií, byla nalezena v bytě žena narozená v roce 1980 se střelným poraněním. Utrpěla zranění neslučitelné se životem a náš lékař mohl již jen konstatovat její smrt," doplnil informace mluvčí záchranné služby s tím, že vzápětí přišla informace o vážné dopravní nehodě na dálnici D6 ve směru z Karlových Varů na Sokolov.

      V tu chvíli ještě nikdo netušil, že na výše uvedené dálnici si hledaný muž za jízdy prostřelil hlavu svojí pistolí a již neřízený automobil havaroval mimo těleso dálnice.

     "Po příjezdu policisté nalezli u havarovaného vozidla dvaapadesátiletého muže se střelným poraněním v oblasti hlavy a bez známek života. V místě dopravní nehody byla policisty zajištěna střelná zbraň," pokračoval mluvčí policie.

      "K této nehodě vyjela další posádka RZP, RV a také vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby z Plzně. Bohužel i v tomto případě lékař musel na místě konstatoval smrt, tentokrát muže narozeného v roce 1971, z důvodu střelného poranění," opět doplnil informace mluvčí záchranářů.

      Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. V případě, že bude vyšetřováním prokázáno, že dvaačtyřicetiletou ženu opravdu usmrtil dvaapadesátiletý muž, tak bude případ odložen z důvodu nepřípustnosti trestního stíhání, neboť pachatel zemřel.

     Po zavražděné ženě zůstaly tři děti, z čehož dvě jsou nezletilé. Ty ale naštěstí u tragédie nebyly přítomny, protože žijí jinde se svým otcem.

     Zbraň pistoli Beretta 70 ráže 22LR, kterou muž k vraždě i následné sebevraždě použil, měl podle našich informací v držení nelegálně.

Foto a video PČR