Další a další řidiči usedají za volant pod vlivem alkoholu

Muž řídil s více než dvěma a půl promile, žena s více než jednou promile nabourala dvě auta

pátek 8. února 11:12 , aktualizace středa 13. února 11:21

Alkohol Nehody

Partner článku – Avalon Wellness

     Ve středu 6. února kolem půl čtvrté odpoledne jel muž vozem Kia Venga v Plzni ulicí U Prazdroje ve směru od ulice Rokycanská k ulici Sirkova, kde byl zastaven a kontrolován plzeňskými dopravními policisty. Při kontrole předložil všechny potřebné doklady k provozu a řízení motorové vozidla. Na místě kontroly se poté dobrovolně podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu.
     "Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 2,62 promile alkoholu v krvi. Poté byl třiapadesátiletý řidič zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve," popsala tisková mluvčí policie. 
      Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a případem se dále zabývají.

     Dnes v půl šesté ráno jela řidička Hondy Civic směrem od Tachovské ulice k Třemošné, když před odbočkou ke Kamennému rybníku nezvládla řízení vozidla, přejela do protisměru a narazila postupně do levého boku protijedoucího vozu Hyundai I30 a za ním jedoucího Renaultu Megane.
     "Třiatřicetiletá řidička se dobrovolně podrobila dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu. Odborné  měření elektronickým přístrojem bylo s pozitivním výsledkem 1,15 promile alkoholu v krvi," uvedla tisková mluvčí policie.
     Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění osob. U dalších účastníků dopravní nehody bylo požití alkoholických nápojů vyloučeno dechovými zkouškami.
     Dopravní nehodu dále šetří policisté.

Foto ilustrační

Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.