Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Další loupež na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni

Když muž nechtěl dobrovolně vydat peníze, byl napaden a zmlácen

19. května 2022 08:31 , aktualizace 10:01

Loupež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     V neděli 24. dubna v ranních hodinách došlo v Plzni v prostoru Hlavního vlakového nádraží k další loupeži. Dva pachatelé zde fyzicky napadli šestatřicetiletého muže, který procházel kolem nich.
     "Pachatelé na muže zpočátku křičeli, aby jim dal peníze. Když na ně poškozený nereagoval, rozběhli se za ním a fyzicky ho napadli. Z kapsy kalhot mu poté odcizili peněženku s osobními doklady i platební kartou a z ruky mu dále vytrhli mobilní telefon. Následně oba muži z místa utekli i s odcizenými věcmi," popsala nám průběh loupeže mluvčí policie.

     Na případu začali okamžitě pracovat plzeňští kriminalisté a na základě vyhodnocených kamerových záznamů se oba pachatele podařilo během krátké doby vypátrat a usvědčit.
     Jednalo se o dva recidivisty z Plzeňska ve věku 22 a 31 let, přičemž ten mladší z nich je plzeňským policistům známý z mnoha kauz a i v jeho nízkém věku jde o doslova zkušeného kriminálníka.

     "Policejní komisař zahájil v uplynulých dnech trestní stíhání obou mužů, které obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dokončila mluvčí policie s tím, že následně komisař podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který soudce akceptoval a oba výtečníci tak skončili za zdmi Věznice Plzeň.

     V případě odsouzení hrozí obviněným mužům trest až deset let odnětí svobody.

Foto: ilustrační - kriminalisté pracující na objasnění jiného přepadení na nádraží

 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.