Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Na Slovanech došlo k velice brutálnímu útoku na ženu

Cizinec ženu strhl za vlasy na zem, nastříkal jí do obličeje sprej a chtěl po ní peníze

24. května 2022 15:10 , aktualizace 15:15

Cizinci Loupež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     K zákeřnému a velmi závažnému útoku na ženu došlo v sobotu 21. května kolem půl jedné ráno na náměstí Generála Píky v Plzni. 
     "Pachatel padesátiletou ženu nejprve oslovil se slovy „počkej“. Následně ji chytil za vlasy a snažil se ji strhnout na zem," popsala tisková mluvčí policie. Ačkoli se žena snažila útočníkovi bránit například údery svazkem klíčů v ruce, nebylo jí to bohužel nic platné. "Muž ji strhl na zem a do obličeje jí nastříkal sprej. Přitom na ni křičel, aby mu dala peníze," pokračovala mluvčí policie.

      K ženině velikému štěstí si konfliktu na chodníku všimli obyvatelé okolních domů, kteří na útočníka začali křičet. Muž se lekl, vztekle do bezbranné ležící ženy naposledy kopl a z místa utekl.

      Po útočníkovi začali okamžitě pátrat policisté a díky perfektní místní znalosti se jim ho během několika hodin podařilo nejen vypátrat, ale dát dohromady i dostatek důkazů k jeho usvědčení. "Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvaačtyřicetiletého cizince, kterého obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupež. Zároveň podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval," zakončila tisková mluvčí policie.

      V případě prokázání viny hrozí pachateli, podle našich informací Rumunovi, který je již policii pro předchozí trestnou činnost dobře znám, až deset let odnětí svobody.

      Případy loupeží v Plzni v posledních měsících přibývají, nedávno jsme informovali o zadržení pachatelů loupeže spáchané na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni: 

Další loupež na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni

     V neděli 24. dubna v ranních hodinách došlo v Plzni v prostoru Hlavního vlakového nádraží k další loupeži. Dva pachatelé zde fyzicky napadli šestatřicetiletého muže, který procházel kolem nich.
     "Pachatelé na muže zpočátku křičeli, aby jim dal peníze. Když na ně poškozený nereagoval, rozběhli se za ním a fyzicky ho napadli. Z kapsy kalhot mu poté odcizili peněženku s osobními doklady i platební kartou a z ruky mu dále vytrhli mobilní telefon. Následně oba muži z místa utekli i s odcizenými věcmi," popsala nám průběh loupeže mluvčí policie.

     Na případu začali okamžitě pracovat plzeňští kriminalisté a na základě vyhodnocených kamerových záznamů se oba pachatele podařilo během krátké doby vypátrat a usvědčit.
     Jednalo se o dva recidivisty z Plzeňska ve věku 22 a 31 let, přičemž ten mladší z nich je plzeňským policistům známý z mnoha kauz a i v jeho nízkém věku jde o doslova zkušeného kriminálníka.

     "Policejní komisař zahájil v uplynulých dnech trestní stíhání obou mužů, které obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," dokončila mluvčí policie s tím, že následně komisař podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který soudce akceptoval a oba výtečníci tak skončili za zdmi Věznice Plzeň.

     V případě odsouzení hrozí obviněným mužům trest až deset let odnětí svobody.

Foto: ilustrační - kriminalisté pracující na objasnění jiného přepadení na nádraží


V současné době probíhá i pátrání po pachateli loupeže z Doubravky:

Poznáte lupiče z Doubravky?   

     V pátek 29. dubna po sedmé hodině večer došlo v Masarykově ulici v Plzni na Doubravce k jednomu z nejzávažnějších trestných činů, konkrétně loupeži. "Dosud neznámý pachatel přistoupil na chodbě bytového domu k poškozenému a z těla mu strhl ledvinku s finanční hotovostí 42 tisíc korun, kterou měl zapnutou kolem pasu. S tou následně z místa utekl," uvedla tisková mluvčí policie.


    Policisté se případem začali zabývat a v průběhu šetření se jim podařilo získat kamerový záznam, na kterém je zachycen prchající pachatel.
     Protože se pachatele dosud nepodařilo ztotožnit, obracejí se policisté na veřejnost s žádostí o spolupráci. Jakékoli informace o totožnosti, pohybu či výskytu pachatele sdělte prosím na linku 158 nebo na kterémkoli oddělení Policie ČR.

Video a foto PČR

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.