Foto

Další nahlášená bomba spustila policejní manévry

Policisté uzavřeli náměstí T. G. Masaryka v Plzni a evakuují budovy

středa 30. června 14:46 , aktualizace 15:03

Partner článku – Mraknet

      Dnes v půl druhé odpoledne vydalo policejní prezidium prohlášení o anonymním oznámení o uložení výbušného zařízení do jedné z deseti budov po celé České republice, ve kterých má zastoupení mediální společnost Seznam.cz. Okamžitě byla nařízena evakuace a následná bezpečnostní prohlídka těchto budov.
      Toto bezpečnostní opatření se týká i Plzně, kde má Seznam.cz pobočku na náměstí Tomáše Garrigue Masaryka v budově, ve které sídlí banka ČSOB, a ke které přiléhají budovy Obchodní akademie a Masarykova gymnázia. Policisté plochu náměstí uzavřeli páskami a zcela uzavřeli Petákovu ulici pro vozidla i pěší. Z budov bylo evakuováno několik desítek osob a následně byla zahájena bezpečnostní prohlídka celého komplexu, ke které byl povolán také psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání výbušnin.

      Podle policie bylo v rámci celorepublikového opatření evakuováno více než tři tisíce osob, v Plzni šlo jen asi o šest desítek lidí, a v tuto chvíli probíhají prohlídky všech budov, kterých se oznámení týká. Po pachateli oznámení policie samozřejmě intenzivně pátrá.

Aktualizace 15:00:

      Tisková mluvčí policie nám potvrdila, že prohlídka budov byla v Plzni dokončena s negativním výsledkem a akce zde byla ukončena.

     Podobné manévry spustilo předevčírem oznámení o nastražené bombě v budově soudu:

Policie evakuuje budovu soudu i okolí

Policie evakuuje budovu soudu i okolí

28. 06. 2021, 12:01, aktualizace 28. 06. 2021, 12:55

Pozor, třída Edvarda Beneše je uzavřena pro vozidla i pro pěší


 Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.