Další obrovská, protidrogová, policejní razie - nyní terčem Stříbro

VELKÁ FOTOGALERIE ZÁSAHU - Rychlý nájezd zásahové jednotky se samopaly na několik míst najednou zcela ochromil dealery drog

20. listopadu 2014 09:03 , aktualizace 09:03

Drogy

V poslední době dost často informujeme o úspěších policie v boji proti organizovaným a profesionálním gangům vařičů nebo pěstitelů drog. Kriminální skupiny cizinců už ne pouze ve velkém, ale v obrovském měřítku produkují drogy a zahlcují trh nejen na Plzeňsku, ale i v sousedících spolkových zemích. Nutno podotknout, že specializované útvary jako Toxi týmy jednotlivých ředitelství, Národní protidrogová centrála a další, drží se zločinci tempo a přesnými údery jim pouští nikoliv krev žilou, ale miliony z kont a kila drog z ulic. Každým zákrokem, o kterém většinou jako první informujeme my, přichází drogové podsvětí o obrovské částky peněz v hotovosti, v zabaveném materiálu, ve výbavě a také přicházejí o zkušené vařiče a další lidské zdroje. Samozřejmě jde o chobotnici, které když chapadlo useknete, okamžitě narůstá nové.

K dalšímu obdobnému zákroku došlo včera ve Stříbře, kde po jedenácté hodině dopoledne zaútočily skupiny zásahových jednotek na vytipované prodejny či bary. Zasahovalo se na dvou místech na náměstí, u nádraží a na dalších místech města. V závěsu za uniformovanými a zakuklenými policisty šli kriminalisté a specialisté na drogy. Uniformovaní policisté zajistili osoby uvnitř, kriminalisté zajišťovali materiál a po nich přišli psovodi se psy cvičenými na vyhledávání OPL. Netrvalo dlouho a sami jsme mohli vidět, jak policisté vyvádějí v poutech podezřelé osoby a hlavně nesou zajištěný materiál či peníze.

Jak nám potvrdila policejní tisková mluvčí, policisté byli velmi úspěšní a podařilo se jim zadržet všechny předem vytipované, podezřelé osoby.

My můžeme ještě uvést, že akce byla dlouhodobě a pečlivě předem plánovaná Tachovským Toxi týmem.

Dle zatím nepotvrzené informace mělo být na místě zajištěno i větší množství peněz a hlavně drog, přesné množství uvést samozřejmě zatím nelze, aby nebylo mařeno vyšetřování. Na místě měly být také zajištěny i zbraně.

Několik občanů Stříbra se u zakuklených policistů zastavovalo a s povděkem kvitovalo zákrok, protože jak vesměs sdělovali, k těmto objektům se stahovaly problémové osoby a obecně se ve městě vědělo, že zde vzrůstá počet uživatelů tvrdých drog.


Kam až mohou spadnout uživatelé tvrdých drog? ZDE


Jak funguje policejní specialista na vyhledávání drog? ZDE


Co je to Toxi tým Policie ČR? ZDE


Reportáž o likvidaci největší pěstírny drog na Plzeňsku. ZDE


Reportáž o obrovské razii v centru Plzně. ZDE