Foto Video

Další pokus o znásilnění v Plzni

Ženy pozor! Stejný pachatel má zřejmě sexuálních útoků na svědomí víc

čtvrtek 22. srpna 14:27 , aktualizace 15:31

Napadení Pátrání

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


      V noční můru se v neděli 23. června změnila cesta ženy domů Petákovo ulicí v Plzni na Borech.
      Žena ulicí procházela kolem půl druhé ráno, když k ní před domem číslo šest zezadu přistoupil neznámý muž, zakryl jí dlaní ústa a druhou rukou jí začal osahávat na intimních místech. Ženu poté povalil na zem a i přes značný odpor chtěl v hrubém sexuálním útoku pokračovat, ale bojující ženě se podařilo si uvolnit ústa a začít hlasitě křičet.
      To agresora vylekalo a dal se na útěk, při kterém ho pronásledoval křikem přivolaný přítel napadené ženy. Ten se sice násilníka pokusil zadržet a chytil ho za bundu, pachatel se z ní ale vysmekl, nechal jí na místě a utekl.

      Policisté se případem začali zabývat a v rámci jeho objasňování získali mimo jiné kamerový záznam, na kterém je zachycen podezřelý muž v bílé bundě ještě před útokem.
     Podle napadené ženy pachatel mluvil česky, byl bílé pleti a zdánlivého stáří 40 let. Měl neupravené vousy a ve spodní části čelisti mu chyběl zub.
     "Kriminalisté vedou prověřování v trestní věci, kde je dáno podezření ze spáchání přečinu znásilnění spáchaného ve stádiu pokusu po jehož pachateli intenzivně pátrají," uvedla tisková mluvčí policie.

Další případy

     Vše nasvědčuje tomu, že tento násilník napadl ženy ještě v minimálně dvou dalších případech. O jednom z nich, při kterém se pohotová dívka ubránila svazkem klíčů jsme informovali v článku: 

Pohotová dívka zabránila znásilnění svazkem klíčů

Pohotová dívka zabránila znásilnění svazkem klíčů

28. 07. 2019, 19:32, aktualizace 28. 07. 2019, 20:31

V Plzni na Klatovské třídě se neznámý muž pokusil znásilnit dívku

     Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat muže zachyceného na přiloženém kamerovém záznamu, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158. 

Fotografie bundy zanechané pachatelem na místě činuAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.