Zloděj prchající z Německa do Polska vyskočil za jízdy z auta

Sedmadvacetiletý cizinec prchal v ukradeném luxusním mercedesu za 2,5 milionu

11. února 2018 16:28

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Další převozce kradených aut "dojel" v Česku. Tito převozci pracují jako řidiči pro mezinárodní zlodějské gangy zaměřující se na krádeže luxusních vozů, které převážejí ze západu Evropy většinou do Polska a odsud pak vozy putují dál na východ od nás. Tito převozci jsou většinou mladí muži, trasu jezdí na jeden zátah a velkou rychlostí, takže se často dopují pervitinem proti únavě.
     V tomto případě cizinec přiznal, že dostal za úkol, aby za úplatu převezl odcizené vozidlo značky Mercedes v hodnotě přes 2,5 milionu korun ze SRN do Polska. Vozidlo si převzal nastartované poblíž Frankfurtu a jel s ním podle předem nastavené navigace. Právě toto bývá časté, vozidlo zloděj nastartuje složitým zařízením, které zesílením načte kódy od majitele a převozci ho předá již nastartované. Převozce má pak zákaz zastavit, protože vozidlo by již znovu nastartovat nešlo a také je vysoce pravděpodobné, že vozidlo bude satelitně sledované, takže již v pátrání a převozce velmi spěchá.

     Ještě v Německu si ale tohoto auta všimla hlídka německé policie a chtěla ho zkontrolovat. Muž však policistům nezastavil a začal ujíždět vysokou rychlostí. Následně došlo k přeshraničnímu pronásledování, protože řidič vozidla Mercedes překročil hraniční přechod U Selbu. Na obchvatu města Aš, tedy již na území České republiky, cizinec zjistil, že policistům neujede, přibrzdil, z vozidla za jízdy vyskočil a dal se na útěk. Mercedes samovolně zastavil mimo vozovku, kde ho zajistili němečtí policisté.

     Němečtí policisté samozřejmě okamžitě kontaktovali Společné centrum česko-německé policejní a celní spolupráce ve Schwandorfu, které zajistilo vyrozumění České policie. Jak naše tak i německá policie mají právo pronásledovat pachatele i po překročení hranic a právě Schwandorf pak koordinuje spolupráci obou policií.

     Čeští policisté začali okamžitě začali pátrat po uprchlém řidiči a během tří hodin ho nalezli a zadrželi v jednom z ašských hotelů. Ukázalo se, že jde o sedmadvacetiletého cizince, u kterého již kriminalisté zahájili trestní stíhání. Muž je nyní umístěn do policejní cely a v nejbližší době bude státnímu zástupci podán podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby.
     V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody na dvě léta až šest let.

Jak jsme již uvedli, tyto převozy kradených aut jsou bohužel velmi časté a řidiči téměř vždy riskují honičku s policií.
Nedávno jsme psali:

Šílenec jedoucí dvoustovkou, uzavřené sjezdy z dálnice a pachatel na střeše školy

Šílenec jedoucí dvoustovkou, uzavřené sjezdy z dálnice a pachatel na střeše školy

30. 11. 2017, 09:53, aktualizace 30. 11. 2017, 19:43

Polák s kradeným vozem naboural několik vozů a pak se ukryl na školeAutosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.