Foto

Rumuni opět pašovali cigarety

Služební pes Don má na kontě další úlovek

18. února 2021 10:19 , aktualizace 10:19

Cizinci

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Ani ne před týdnem jsme informovali o hned dvou případech pašování cigaret v rumunských dodávkách, kdy ukrytý kontraband objevil služební pes celníků Don. 

Rumunské pašeráky odhalil Doník

Rumunské pašeráky odhalil Doník

12. 02. 2021, 10:59, aktualizace 12. 02. 2021, 11:33

Hned ve dvou případech celníci objevili tisíce pašovaných cigaret

     Jen dva dny po vydání článku, v neděli 14. ledna, se celníkům a Donovi podařil další úlovek.
     Na dálnici D5 si hlídka mobilního dohledu vytipovala ke kontrole dodávkové vozidlo s přívěsem určeným pro přepravu osobních vozidel, které následně doprovodila na kontrolní halu na Rozvadově. Důkladné kontrole byla následně podrobena dodávka i všechna zavazadla z nákladového prostoru, mezi kterými služební pes Don neomylně označil bílý plastový kufr.
     Následnou fyzickou kontrolou celníci odhalili opět větší množství cigaret značených rumunskou tabákovou nálepkou. "Stejně jako v obou předešlých případech bylo u kontrolovaného zboží výrazně překročeno povolené limitní množství pro dovoz cigaret a zároveň řidič nebyl schopen na výzvu celníků předložit jakékoli nabývací či přepravní doklady prokazující jejich zdanění," uvedla tisková mluvčí celníků s tím, že zboží v tomto případě směřovalo do Belgie.
     Celníci zboží zadrželi, převezli do skladů Celní správy ČR a případ bude dále šetřen ve správním řízení.

Foto Celní správa

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.