Další várka padělaných dokladů u cizinců

Policisté odhalili falešné doklady dokonce u 15 cizinců

19. května 2017 15:04, aktualizace pátek 19. května 15:08

Cizinci

     Policisté mezi 5. a 10. květnem realizovali další sérii pobytových kontrol na Rokycansku a v rámci této akce také zkontrolovali místní firmu a ubytovací zařízení. Zde se policistům díky velmi pečlivé práci podařilo zjistit dokonce u patnácti cizinců, že mají padělané doklady. Stejně jako v minulosti se jednalo o cizince ze zemí mimo EU například z Ukrajiny, kteří si opatřili falešné ID karty rumunských nebo jiných příslušníků států EU.

     „Cizinci, kteří porušili zákon, byli eskortování do Plzně na odbor cizinecké policie. Osoby, které padělaly a pozměňovaly veřejnou listinu, se tímto jednáním měly dopustit trestného činu. V současné době je v této věci zahájeno řízení o správním vyhoštění. Pobytové kontroly probíhají jak z preventivních důvodů, tak i z důvodů nárůstu případů, kdy se na protiprávním jednání podílejí právě cizinci. Policisté z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje se budou i nadále této problematice velmi intenzivně věnovat,“ uvedla k tomuto případu mluvčí policie.

     Nedávno se v Plzni odehrála velká akce Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování - NCOZ SKPV - což je útvar s celostátní působností zabývající se tou nejzávažnější trestnou činností. Policisté v kuklách zatýkaly napříč Plzní celý gang zabývající se výrobou a distribucí těchto dokladů.
     Buď tedy jde ještě o doklady o těchto výrobců a nebo se zde usídlili nový padělatelé.


FOTO: Ilustrační, předchozí kontroly ubytoven