Foto

Dealer si prodejem pervitinu vydělal miliony

Policisté při razii zajistili téměř půl kila pervitinu

středa 21. září 13:46 , aktualizace 13:50

Drogy Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Kriminalisté i nadále úspěšně bojují s drogovou kriminalitou a v minulém týdnu se jim podařilo rozbít další skupinu dealerů pervitinu.

     K realizaci akce došlo ve čtvrtek dne 15. září roku na několika místech v Sokolově a Bukovanech. "Sokolovští kriminalisté ve spolupráci s krajskými kriminalisty zadrželi šest osob. Při následných domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor zajistili finanční prostředky bezmála ve výši 500 000 Kč, téměř 400 gramů bílé krystalické látky předběžně vyhodnocené jako pervitin, osobní vozidlo a také byt," popsal tiskový mluvčí policie. 

     Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Zároveň zahájili trestní stíhání dalších tří osob ve věku dvacet, pětadvacet a šestadvacet let, které obvinili ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
     "Obviněný pětatřicetiletý muž z Bukovan se tohoto jednání měl dopustit ve velkém rozsahu. Drogu pervitin měl prodávat nejméně od roku 2017 až do svého zadržení na různých místech v Karlovarském kraji. Během uvedené doby se mělo jednat o tisíce případů. Prodejem pervitinu si měl obviněný muž přijít na několik milionů korun," upřesnil mluvčí policie. Ostatní obvinění měli pervitin kupovat právě od pětatřicetiletého muže a dále jej prodávat dalším osobám na různých místech v Karlovarském kraji. Pětadvacetiletý muž měl navíc prodávat dalším osobám i marihuanu. 

     Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného pětatřicetiletého muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl o víkendu muž vzat do vazby a eskortován do vazební věznice.
     V případě prokázání viny hrozí třem mladším mužům trest odnětí svobody až na pět let. Pětatřicetiletému muži, který skončil ve vazbě, hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dvanáct let.

Foto PČR

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.