Foto

Gang distribuoval kila marihuany i do Německa

Policisté havarovali, když pronásledovali jednoho ze členů gangu

9. října 2019 19:37 , aktualizace 20:34

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Mraknet

    Minulý týden jsme informovali o dopravní nehodě policistů u Boru, kdy při pronásledování ujíždějícího BMW smetli traktor. Psali jsme také, že řidič byl zadržen v Horšovském Týně. Samozřejmě jsme se zajímali, proč muž ujížděl, ale v rámci vyšetřování jiného případu to ještě nešlo prozradit.
      Dnes již můžeme prozradit, že se jednalo o se člena organizované skupiny, která minimálně od června loňského roku pěstovala marihuanu a poté ji distribuovala na různých místech tachovského okresu, ale i za hranicemi v Německu.

      Právě ve čtvrtek 3. října policisté spustili připravovanou realizaci, v rámci které plánovali všechny tři podezřelé zadržet. Jednatřicetiletý kurýr byl zadržen poblíž místa bydliště a osmatřicetiletého pěstitele policisté zadrželi doma. Pěstitel se snažil svou činnost zamaskovat tím, že bezprostředně před svým zadržením vyhodil z okna domu 20 rostlin konopí, které vytrhal z květináčů. 

      Čtyřiačtyřicetiletého distributora s vozem BMW se pokusili zastavit borští policisté, ale on nereagoval na výzvu k zastavení a začal ujíždět z Boru směrem na Stříbro, kdy za obcí Holostřevy došlo ke střetu služebního vozidla a traktoru. O této nehodě jsme informovali zde: 

Vážná nehoda - zraněného policistu transportuje vrtulník LZS

Vážná nehoda - zraněného policistu transportuje vrtulník LZS

03. 10. 2019, 13:04, aktualizace 03. 10. 2019, 13:56

Policisté při pronásledování vozu smetli traktor, jehož řidič nereagoval na sirénu

      Jak již jsme uvedli, tohoto třetího, ujíždějícího člena gangu později zadržela jiná hlídka policistů u 25 kilometrů vzdáleného Horšovského Týna.

      "Na základě dlouhodobě prováděného šetření, domovních prohlídek a výpovědí se kriminalistům podařilo zjistit, že 34letý muž z Tachova nejméně od června loňského roku distribuoval marihuanu prostřednictvím svého společníka, tedy 31letého Tachovana, zejména za hranice našeho státu do sousedního Německa, kam měl za předchozí slíbenou odměnu v podobě finanční hotovosti převézt v několika případech marihuanu v řádech kilogramů," popsala tisková mluvčí policie.
      Distributor drogu zdarma poskytoval i jiným osobám na různých místech okresu Tachov. Marihuanu si při tom opatřoval zejména od posledního z obviněných, osmatřicetiletého muže, který si v místě svého bydliště vybudoval indoor pěstírnu.
      V rámci domovních prohlídek, které byly součástí akce, policisté v rodinném domě zajistili dva profesionální pěstební stany, potřebnou techniku a hnojiva. Podle mluvčí policie zde kriminalisté nalezli suchý rostlinný materiál a v pěstebních stanech rostliny konopí ve dvou stádiích růstu.
      Jak kriminalisté zjistili, muž již v pěstírně konopí minimálně dvakrát vypěstoval a sklidil. Usušenou rostlinnou drť pak přechovával pro vlastní potřebu a pro účely čtyřiatřicetiletého distributora, který sám marihuanu užíval.
      U něj v rámci domovní prohlídky kriminalisté nalezli a zajistili sušinu i předměty potřebné k distribuci drogy.

      "Distributora, pěstitele a kurýra obvinil policejní komisař ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 
      Všichni obvinění jsou trestně stíhaní na svobodě a za páchání drogové trestné činnosti jim nyní hrozí mimo jiné trest odnětí svobody na dvě léta až deset let," doplnila mluvčí policie.


 Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.