Foto Video

"Děkuji moc za záchranu života mého tatínka!"

Jen díky pohotovým a skvělým lidem mohl muž oslavit včerejší narozeniny s dětmi i vnoučaty

2. listopadu 2021 09:53 , aktualizace 11:15

Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Téměř přesně rok po vydání článku o vážné dopravní nehodě jejího otce se nám ozvala paní Monika s prosbou, jestli by ona i její otec mohli naším prostřednictvím poděkovat všem, kteří na místě pomohli a včasným zásahem tatínkovi zachránili život. Samozřejmě velice rádi jejich přání plníme.

     "Je to už rok, co tatínek vlivem náhlé zdravotní indispozice havaroval s autem mezi Kaznějovem a Horní Břízou. Všem svědkům, kteří okamžitě zahájili první pomoc a resuscitaci, i všem záchranným složkám, které na místě zasahovaly, bych chtěla ještě jednou moc poděkovat, že tu s námi tatínek stále může být a včera s rodinou oslavil své sedmapadesáté narozeniny," napsala nám paní Monika.  
     "Velice děkuji všem, kteří tak perfektně zareagovali, za záchranu svého života, a že tu ještě můžu být se svými dětmi a vnoučaty," přidal se vzkazem i sám její tatínek.


Původní článek:

    Všechny záchranné složky vyjížděly 29. října 2020 před čtvrtou hodinou odpoledne k železničnímu přejezdu mezi Horní Břízou a Kaznějovem, kde došlo k havárii Škody Octavia se starším řidičem do příkopu.

     O této nehodě nás informoval plzeňský kriminalista, který tudy jel domů: "Byla tam nehoda, tak jsem tam hned běžel pomoci. Viděl jsem, že tam už několik lidí pomáhá a snaží se staršího pána resuscitovat. Vzhledem k tomu, že právě přijížděli hasiči, tak mojí pomoci již potřeba nebylo.
     Proč Vám to ale píšu, zvlášť v dnešní, pro všechny velice složité době, bych moc rád ocenil posádky tří aut, konkrétně ženu ze Škody Superb, muže ze modrého Passatu a manželský pár z Nissanu Pathfinder. Tito lidé pána vynesli z auta a okamžitě zahájili resuscitaci. V té se pak střídali dokud kolem projíždělo auto dobrovolných hasičů, kteří si resuscitaci převzali. Vzápětí na místo přijeli hasiči z Plas a záchranka. Myslím, že pohotovost a odhodlání těchto lidí muži zachránily život."
      
Toto nám vzápětí potvrdila i tisková mluvčí záchranářů, která nám uvedla, že muž při havárii zranění neutrpěl, ale naopak dle všeho havaroval následkem náhlého zhoršení zdravotního stavu, konkrétně zástavy srdce. Právě tato včasná laická resuscitace muži nejen zachránila život, ale také minimalizovala hrozbu případných komplikací. 
      "Včasná a velmi dobře provedená laická resuscitace probíhala až do příjezdu našich posádek, kdy byl nasazen defibrilátor. Muž byl poté transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín, kam byl předán kardiopulmonálně stabilní, i když stále v bezvědomí. 
     Kdyby svědci na místě jakkoli otáleli, mohlo vše dopadnout daleko hůře,"
 uvedla tisková mluvčí záchranářů.

     Všem zúčastněným k gratulujeme, díky Vám něčí táta a dědeček žije, jste hrdinové.


 


     

     

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.