Foto

Dělostřelecký granát našli na zahradě, minu u zámku

Dva nálezy munice za jediný den zajistil a zlikvidoval policejní pyrotechnik

21. června 2018 11:18

Zbraně

Partner článku – Prestol Holding

     V úterý 19. června nalezl padesátiletý muž z Teplé u Mariánských lázní na zahradě při sázení stromků munici a její nález oznámil na linku 158.
     Na místo byla vyslána hlídka z místního obvodního oddělení, která provedla zajištění okolí místa nálezu a povolán byl také pyrotechnik z expozitury Teplice.
     "Pyrotechnik na místě při ohledání zajistil 9 kusů signálních nábojů a 1 kus dělostřeleckého granátu. Zajištěnou munici odvezl k následné likvidaci," uvedla tisková mluvčí policie.

     Týž den krátce před devátou hodinou ranní vyjížděli policisté z obvodního oddělení Nepomuk k případu nálezu vojenské munice, která byla objevena při prořezu dřevin v areálu zámku Zelená Hora.
     Policisté místo zabezpečili a přivolali policejního pyrotechnika. Po jeho příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o cvičnou protitankovou minu.
     Pyrotechnik nález zajistil a odvezl k dalšímu opatření. V souvislosti s nálezem munice nedošlo ke škodě na majetku, ani újmě na zdraví.

     Pokud naleznete jakoukoliv munici, nesahejte na ní, ani jí neodnášejte na policejní služebnu. Bezodkladně volejte na policii, která na místo vyšle pyrotechnika k odborné likvidaci. Chráníte tím nejen vaše zdraví a život, ale zdraví a život ostatních.

Foto: PČR

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost