Foto

Žena se nakazila zřejmě na ulici či nákupu, je ve vážném stavu

V Plzni specializovaná firma desinfikuje místa, kde je větší pohyb lidí

pondělí 30. března 13:52 , aktualizace 15:36

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     V současné chvíli je podle našich informací ve Fakultní nemocnici Plzeň na plicní jednotce intenzivní péče ve vážném stavu asi deset pacientů, z čehož jsou tři nebo čtyři napojeni na plicní ventilaci. Další pacienti s potvrzenou nákazou jsou pak hospitalizováni na infekční klinice a bohužel je mezi nimi i starší pacientka, která se plně držela veškerých doporučení, zůstávala doma a pohybovala se maximálně na ulici a v MHD cestou na nákup. 
     Tento smutný případ tak dokladuje, jak nutná je desinfekce veřejných prostor. V Plzni samozřejmě už nějakou dobu probíhá desinfikování míst, ve kterých je větší pohyb lidí, jako jsou například vozy PMDP či haly vlakových nádraží.
     "Ve vozech městské veřejné dopravy standardně provádíme každodenní čištění, které bylo v současné době ještě zintenzivněno. Do všech vozů byla rovněž aplikována tzv. mlhováním speciální desinfekce, která v interiéru vozu působí až 14 dní. Pravidelně také probíhají kontroly důslednosti desinfikování vozů," uvedl nám tiskový mluvčí PMDP. Tuto speciální desinfekci pro Dopravní podniky provedla firma Desinsekta, která stejnou metodou desinfikovala i například právě halu a vestibul Hlavního nádraží Plzeň.

Desinsektu jsme tedy dnes navštívili a na vše se zeptali
      Firma Desinsekta v této době provádí desinfekci prostor, budov, tramvají, autobusů i trolejbusů pomocí virucidního přípravku testovaného na mnoho druhů virů, včetně několika druhů koronavirů. Zároveň je tento přípravek účinný i na bakterie, včetně například mikrobů způsobujících tuberkulózu. Přípravek je aplikován metodou teplé nebo studené ULV fumigace, což je metoda, která využívá plynnou látku a suchý aerosol, tedy takzvané mlhování. Mikrokapénky přípravku se touto metodou rozptýlí do prostoru a následně se usazují na všech plochách, kde vytvoří film virucidně a baktericidně působící až jednadvacet dnů.
     Pro občany pak je nabízena a doporučována aplikace ve společných prostorách domů, výtahů a vchodových dveří do domu. Transportní firmy, ale například i policie, pak tuto službu využívají ve vozidlech, ve kterých dochází ke střídaní posádek.  

Chraňte se v místech, kde se musíte potkat s jinými lidmi
     Nový koronavirus se šíří kapénkami vzduchem a také několik hodin přežívá v aerosolu ve vzduchu. Proto je důležité se ve veřejně přístupných místech chránit ochranou dýchacích cest a ideálně i očí. Do obchodních center chodit minimálně a na nákup vždy v rukavicích.
     Je jasně prokázané, že ve větších skupinách dochází k přenosu kapénkami, přímým kontaktem, ale i kontaktem s něčím, na co předtím sáhl nakažený. Je nutné si uvědomit, že nový koronavirus přežívá desítky hodin na různých površích a předmětech, a proto je dodržování všech nařízení zásadní. Často si myjte ruce, používejte dezinfekci, dle možností také nasazujte rukavice. Nesahejte si zbytečně na obličej. Nepodávejte si s nikým ruku, zapomeňte na tak moderní přátelské líbání na tváře. 
     Tyto rady uveřejnil MUDr. Ing. Robin Šín, MBA, předseda Sekce medicíny katastrof Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof ČLS JEP.


 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!