Foto Video

Děsivá smrt před základní školou

K uhašení hořícího muže bylo potřeba pět hasicích přístrojů

23. listopadu 2022 02:48 , aktualizace 13:30

Hasiči Městská policie Sebevraždy Smrt Záchranáři

     Policisté a strážníci v noci na dnešek v Plzni vyjížděli pátrat po devětašedesátiletém muži, který doma zanechal dopis na rozloučenou a odešel z bytu s úmyslem ukončit svůj život.


     Krátce před jedenáctou hodinou v noci hlídky policistů a strážníků projíždějící nedaleko mužova bydliště zaznamenaly před 20. základní školou v Brojově ulici na Slovanech postavu v plamenech. Policisté, strážníci a policejní psovod okamžitě k hořícímu muži vyrazili a pokoušeli se ho uhasit pomocí hasicích přístrojů i PET lahví s vodou, přičemž ihned na místo volali záchranáře a hasiče.
     Muže, který si dle všeho polil hlavu, ramena a přední část těla hořlavinou, se jim v krátké době podařilo uhasit a společně se záchranáři a hasiči zahájili jeho resuscitaci, protože následkem utrpěných zranění zkolaboval. Zasahující o život muže bojovali téměř hodinu, bohužel ale jeho zranění byla velmi vážná a pomoci mu již nebylo možno. Lékař tak musel konstatovat jeho smrt, na místo byl povolán koroner i policejní technik a případ si převzali kriminalisté. 
     "Dle zatím zjištěných skutečností můžeme vyloučit, že by mělo jít o násilný trestný čin. Policisté jsou na místě a zjišťují bližší informace k případu," uvedla nám ještě v noci tisková mluvčí policie. Podle našich informací by měl být zemřelým právě muž narozený v roce 1953, po kterém se pátralo, tato informace ale zatím oficiálně potvrzena nebyla.

Aktualizace:

     "Muž i přes třicetiminutovou usilovnou resuscitaci na místě zemřel. Zvolil mimořádně trýznivý způsob sebevraždy, s jakým jsem se za svou praxi nikdy nesetkala," uvedla k případu tisková mluvčí záchranářů.
     "V případu úmrtí muže narozeného v roce 1953 byla nařízena soudní pitva a kriminalisté se okolnostmi této tragické události dále zabývají," doplnila nám mluvčí policie ráno.