Foto Video

Matka zavraždila novorozenou holčičku

Holčička měla utěrku v ústech, hlavu omotanou lepící páskou a pupečník namotaný kolem krku

18. ledna 2021 09:24 , aktualizace 09:51

Cizinci Vražda

     V prosinci jsme informovali o děsivém případu nálezu dětského tělíčka zabaleného do růžového ručníku v tašce u cyklostezky na břehu řeky Ohře v Karlových Varech, které v úterý 22. prosince ráno nalezl náhodný chodec. Celý článek zde.

     Po nálezu těla novorozence kriminalisté provedli ohledání místa a zajistili veškeré kriminalistické stopy ke znaleckému zkoumání. Následně na případu začali okamžitě intenzivně pracovat a s prosbou o pomoc se prostřednictvím médií obrátili i na veřejnost.
     Kriminalisté prověřovali stovky informací a poznatků zjištěných jak z vlastního šetření, tak ze znaleckých posudků či od pozorných občanů. V objasnění tohoto případu taktéž spolupracovali s experty Kriminalistického ústavu Praha a s dalšími službami Policie ČR. 

Zadržení vražedkyně

     Začátkem ledna se podezřelé ženě, podle našich informací z Lotyšska, dostali kriminalisté na stopu a mozaika důkazů se postupně doplnila. Tento pátek si kriminalisté pro ženu došli a vražedkyně ani dlouho nezapírala.
     Jak novorozená holčička zemřela popsal tiskový mluvčí policie: "Třiatřicetiletá cizinka měla v pondělí 21. prosince v nočních hodinách přirozeným způsobem porodit v pokoji ubytovacího zařízení v Karlových Varech dítě ženského pohlaví. Bezprostředně po porodu měla novorozenci do úst vložit utěrku a následně mu ústa, nos a oči přelepit izolační páskou. Kolem krku mu měla omotat a utáhnout pupečník. Poté měla novorozence zabalit do ručníku a vložit ho do igelitového pytle na odpadky, který vzápětí vložila do tašky." 
     Tašku s novorozencem nechala cizinka několik hodin na pokoji a poté ji odnesla k cyklostezce vedoucí od Chebského mostu k Ostrovskému mostu na pravém břehu řeky Ohře. Tam tašku odložila u stromu v křoví nad železniční tratí, kde byla druhý den ráno nalezena náhodnými svědkyněmi venčícími své psy. 

     V pátek 15. ledna odpoledne podezřelou ženu policisté zadrželi a po provedených úkonech zahájili její trestní stíhání, přičemž ji obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dítěti mladším 15 let. Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněné do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byla žena vzata do vazby.  
     V případě prokázání viny hrozí cizince trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.