Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Bouřka bohužel i zabíjela, muž a žena zemřeli na místě

Devadesát výjezdů hasičů, vyvrácené stromy, zatopené sklepy a také dva mrtví lidé

8. července 2021 19:06 , aktualizace 20:17

Hasiči Počasí

     Západní a jihozápadní Čechy dnes v podvečer opět zasáhly silné deště, kterými bylo zasaženo hlavně Rokycansko, Plzeň město, Plzeň jih, Domažlicko, Klatovsko a Písecko. Tiskový mluvčí hasičů uvedl, že před osmou hodinou večer hasiči zasahovali u více než devadesáti událostí spojených s přívalovým deštěm. Jednalo se převážně o popadané stromy, zaplavené sklepy, laguny, ucpané propustky a vodu valící se z polí na silnice.

     Mluvčí Správy železnic uvedla, že evidují mimořádnou událost na úseku Ždírec u Plzně - Nepomuk, kde je spadlý strom v kolejišti, a mezi Klatovy a Švihovem, kde je zaplavená trať po bouřce. V Blovicích spadl strom na dům.

     Bohužel jsou ale i mrtví, v Čížové, což je malá obec mezi Nepomukem a Pískem, vichr vyvrátil strom, který spadl na projíždějící auto značky Fiat. „Ve vozidle zemřely dvě osoby, jednalo se o muže a ženu, kteří seděli na předních sedadlech. Dvě nezletilé děti byly se zraněním převezeny do nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí policie. Původně bylo uvedeno, že zemřeli rodiče dětí, později se ale ukázalo, že jde o přátele rodičů, kteří vzali děti do svého auta, aby je ochránili před lijákem.

Foto Hasiči a Fb skupina Klatovští