Foto Video

Brutální dětské bitky již i v Plzni

Několik desítek plzeňských dětí se pravidelně účastní hromadných bitek a rodiče se to dozví, až když dojde k vážným zraněním

středa 28. dubna 16:35 , aktualizace 18:31

Napadení

Partner článku – Alfa Tactical

      Stále častěji se po celé republice řeší brutální rvačky školáků či dokonce celých dětských partiček. Děti si pak tuto "zábavu", která může být buď domluveným vyřizováním účtů, ale často i napadením neoblíbeného spolužáka nebo dokonce někoho naprosto neznámého, natáčí na mobilní telefony a záznamy sdílí na sociální sítě. Tento bohužel stále častější fenomén se nevyhnul ani Plzni a již i zde k podobným událostem dochází. 


Bitky dáme na instáč!

     Plzeňské děti si dokonce založili instagramovou skupinu, na kterou poté videa ze rvaček sdílí a tato skupina má v současné době téměř devět set sledujících. Mnohé děti se pak snaží sdílená videa napodobovat a problém dětských rvaček se tak dále šíří. Bitek se přitom zdaleka nezúčastňují pouze chlapci, čím dál více se zapojují i děvčata, která v brutalitě nijak nezaostávají.
      Průběh bývá většinou velmi podobný. Jednou z možností je, že se domluví dvě skupiny dětí, že se na předem domluveném místě pobijí mezi sebou, klidně i v počtu několika desítek na každé straně. K takovému případu vyjížděli plzeňští strážníci například 8. dubna do nákupního centra Atom na Lochotíně, kde se rozhodly pobít dvě skupiny po přibližně třiceti dětech ve věku jedenáct až čtrnáct let. Počátku konfliktu si naštěstí všimla svědkyně, která upozornila strážníky, a ti bitku zakončili dříve než začala.

      V jiném případě skupina kamarádů vyzyvatele či vyzyvatelky obstoupí oběť, aby nemohla z místa odejít, a začne povzbuzovat útočníka. Jen za poslední měsíc víme o minimálně čtyřech případech, kdy si tímto způsobem vyřizovaly dívky účty v Lobezském parku či u Škoda sport parku v Doudlevcích. 

Dívka má zraněnou ledvinu

      K poslednímu útoku, který proběhl právě tímto způsobem, došlo v pondělí 26. dubna právě u Škodaparku, kam teprve čtrnáctiletou dívku pozvala její stejně stará známá, aby si vyříkaly údajnou pomluvu. Na domluvenou schůzku ale dorazila ve společnosti asi dvacítky kamarádů a vše probíhalo výše popsaným způsobem.
     Ačkoli se oběť ze všech sil bránila a dokázala si vybojovat cestu pryč, utrpěla při útoku několik zranění, se kterými musela vyhledat lékařské ošetření. Podle lékařské zprávy, kterou máme k dispozici, dívka utrpěla zhmožděniny po celém těle, zlomeninu žebra a poranění ledviny.

       Tímto případem se již zabývá i policie, kterou na celou věc upozornila ošetřující lékařka. "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchaní trestných činu výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Vzhledem k věku poškozené nebudeme k případu sdělovat další informace," uvedla tisková mluvčí policie.  


 

       

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.