Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Pátrání po Zdeňku Hnízdovi bohužel skončilo neúspěšně

Policie obdržela množství tipů od občanů, po prověření se ale všechny ukázaly jako plané

14. října 2020 17:51 , aktualizace sobota 7. listopadu 22:10

Pátrání

Aktualizace: 

Senior Zdeněk Hnízdo byl nalezen mrtev

Senior Zdeněk Hnízdo byl nalezen mrtev

07. 11. 2020, 20:54, aktualizace 08. 11. 2020, 20:26

Smutná zpráva pro rodinu i všechny, kteří v pátrání pomáhali

    Od středy 30. září vás informujeme o intenzivním pátrání po ztraceném seniorovi, které probíhá na Šumavě a stále doplňujeme nové, zcela aktuální informace:

Aktualizace úterý 14.10. :

     Pátrání po Zdeňku Hnízdovi je bohužel stále neúspěšné. Policie obdržela množství tipů od občanů Plzeňského i Jihočeského kraje, po prověření se ale všechny ukázaly jako plané.
     Policisté dále po seniorovi pátrají v rámci hlídkové činnosti.

Aktualizace úterý 6.10. :

     Bohužel pátrání je stále neúspěšné, mluvčí policie nám dnes uvedla: "Policisté v rámci hlídkové činnosti provádějí namátkové kontroly odlehlých míst na Strážovsku, Sušicku i dalších lokalitách. Dále prověřují mnoho poznatků od občanů o možném výskytu pohřešovaného muže. V sobotu a neděli policisté pátrali na Sušicku, Kolínecku v okolí Velhartic a Horažďovicku u obcí Budětic, Rábí a Žichovic."

     Na základě zveřejněných informací i žádostí policie a rodiny pohřešovaného muže občané telefonují na tísňovou linku policie číslo 158 a podávají různé informace o pohybu a výskytu muže, který odpovídal jeho popisu. Policisté vyjíždějí na různá místa a od svědků zjišťují, zda se muž v dané lokalitě skutečně mohl pohybovat.

     Dále policie předala popis pohřešovaného muže na Sušicku a Kolínecku starostům obcí, kteří informace vyhlásili v místních rozhlasech. O pomoc při pátrání byli požádáni strážníci Městské policie v Sušici i zástupci mysliveckých sdružení.
     Při pátrání po muži neustále spolupracují s policisty i pracovníci Národního parku Šumava. Policisté opakovaně prověřují zdravotnická zařízení i autobusovou dopravu na Sušicku.

     Do současné doby se pohřešovaného seniora bohužel nepodařilo vypátrat.

Aktualizace neděle 13,15:

     Policisté dostávají od občanů desítky tipů, kde by se hledaný senior mohl pohybovat. Všechny prověřují a bohužel je postupně vylučují. Mluvčí policie nám v neděli po poledni uvedla, že poslední místo, kde je bezpečně potvrzeno, že se muž pohyboval, je silnice mezi Depolticemi a Divišovice, Bradné a Chvalšovice, viz mapa. Veškerá další místa uvedena v předchozích článcích, již byla policií vyloučena.

Původní článek

     Při pátrání po pohřešovaném muži policie z dosud shromážděných informací dokázala sestavit trasu, kudy se senior pohyboval. 

Toto je předpokládaná trasa pohybu muže:

  • Patraska (vyšel ve středu po poledni)
  • Božetice (viděn středa odpoledne)
  • Bradné
  • Chvalšovice (kamerový záznam čtvrtek 03:20)
  • Františkova Ves (pravděpodobně viděn ve čtvrtek 15:30)
  • Maršovice (pravděpodobně viděn v pátek odpoledne)
  • Velhartice (pravděpodobně viděn v sobotu dopoledne)

Kdo je ale muž, který i v devadesáti letech dokázal ujít více než čtyřicet kilometrů?


     Zdeněk Hnízdo se narodil 8. ledna 1931 v Záhubech na Jičínsku. Jeho rodiče i prarodiče byli zasaženi hospodářskou krizí, a tak vyrůstal v chudobě. Za války vydávali se spolužáky a s podporou českých učitelů ve škole dětský protinacistický časopis. Se svým bratrem ukrývali ve stodole zbraně a munici, které odcizili nacistům.

     V roce 1946 se vyučil sazečem, od 50. let sloužil u Vnitřní stráže ministerstva vnitra v útvaru na ochranu uranových dolů. V Příbrami se vypracoval na zástupce velitele.

     V roce 1968 zde odmítl ubytovat sovětskou armádu, čímž dal najevo svůj nesouhlas se vstupem vojsk Varšavské smlouvy. Z armády byl vyhozen a až do odchodu do důchodu pracoval jako horník v uranových dolech. 

Teď na Šumavě bojuje o svůj život.

Osobní prosba rodiny

     Prosím pomozte a sdílejte, náš děda je pravděpodobně už velice unavený, bude zmatený a podchlazený. Ptá se lidí na cestu a hledá svoji 'roubenku'. I přes zdravotní potíže může působit dojmem, že je v pořádku, protože má velmi plynulý přednes. Na sobě má obnošený svetr, a kalhoty, působí zanedbaným dojmem. Minimálně v první části cesty sebou nesl v ruce kytičku, podle které ho identifikovali již tři svědci.

Akce rodiny na výlep plakátů:

Prosba naprosto zoufalé rodiny

Prosba naprosto zoufalé rodiny

03. 10. 2020, 22:12, aktualizace 03. 10. 2020, 22:57

Opět Vás všechny prosíme o pomoc. Pokud nemůžete jít lepit plakáty, alespoň sdílejte!

Policie ČR:

     Žádáme tímto všechny občany, kteří se v danou dobu pohybovali v okolí uvedeného místa a zaznamenali výskyt či pohyb popisované osoby, ať neprodleně kontaktují Policii ČR na tísňovou linku 158 nebo se dostaví na nejbližší služebnu policie. Jakákoliv informace může být pro nás důležitá.

Zdeněk Hnízdo

Datum narození 8.1.1931
Pátrání vyhlášeno 1.10.2020
Bydliště - okres Příbram
Státní příslušnost Česká republika

     Popis: Muž má hubenou postavu vysokou asi 180 cm, krátké šedé vlasy a tvář porostou strništěm. Na sobě měl svetr tmavé barvy, maskáčové kalhoty a na hlavě kšiltovku.

Použité materiály: PČR, Paměť národa, rodina muže

 

Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.