Foto Video

Devětaosmdesátiletý řidič vyrazil po dálnici v protisměru a ujel více než dvacet kilometrů

Letos se tak jedná již o pátý případ oznámené jízdy v protisměru na dálnici D5 v Plzeňském kraji

5. května 2023 11:14 , aktualizace 15:15

Doprava


     V noci ze středy na čtvrtek krátce před jedenáctou hodinou zavolalo na linku 158 několik řidičů, kteří nahlásili totéž, tedy osobní automobil jedoucí v rychlém pruhu v protisměru na přibližně 112. kilometru dálnice D5 ve směru vedoucím z Rozvadova na Plzeň.

    Na dálnici okamžitě vyjeli policisté z dálničního oddělení Ostrov u Stříbra a několik minut po jedenácté hodině skutečně na 131. kilometru spatřili zmíněné vozidlo, které skutečně jelo v protisměru, tedy směrem na Německo.

     Policisté před tímto vozidlem na 136. kilometru začali zastavovat dopravu. Jenže řidič, když policisty před sebou spatřil, začal z nepochopitelných důvodů couvat, na dálnici se otočil a již ve správném směru jel na Plzeň.

      Hlídka se samozřejmě vydala za vozidlem a během pár minut ho předepsaným zastavila v odstavném pruhu.

     Z automobilu vystoupil devětaosmdesátiletý muž ze Spolkové republiky Německo, který byl velice zmatený a své chování nedokázal policistům vysvětlit. Jediné, co uvedl, bylo to, že nemá žádnou rodinu a již nechce znovu usednout za volant. Nechal si tedy zavolat odtahovou službu a ta ho i s vozidlem přepravila zpět do Německa.

     "Jízda muže byla vyhodnocena jako přestupek a bude se jím zabývat příslušný úřad. Dechová zkouška pak byla u něj s negativním výsledkem. Jako možné vysvětlení jeho počínání je to, že špatně vyjel z čerpací stanice," uvedl nám mluvčí policie s tím, že jízda v protisměru na dálnici je opravdu velice nebezpečná pro všechny zúčastněné především kvůli vysokým rychlostem, ve kterých se tam vozidla pohybují a letos se jedná již o páté oznámení jízdy v protisměru na dálnici D5 v Plzeňském kraji.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.