Foto

"Vykouříš mi ho a nezastřelím tě!" vydíral Pliska sedmnáctiletou dívku

Deviant se vydával za plzeňského hokejistu, pokusil se ale i o znásilnění a loupež

středa 3. června 13:18 , aktualizace 15:08

Cizinci Loupež Napadení Sexuální deviant Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Pořádný úlovek se podařil včera v osm hodin večer policistům u čerpací stanice v Draženově. Policisté zde totiž zastavili a kontrolovali vozidlo Audi A4, za jehož volantem zjistili muže v celostátním pátrání.
     "Z dostupných evidencí policisté zjistili, že na devětatřicetiletého muže vydal předseda senátu Krajského soudu v Plzni příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody.
     Muž byl odsouzen pro zločin loupeže a zločin vydírání k souhrnnému trestu odnětí svobody v trvání čtyř roků ve věznici s ostrahou, do které však řádně a včas nenastoupil,"
popsala tisková mluvčí policie s tím, že policisté muže zadrželi a eskortovali do věznice Plzeň Bory. 

     Podle zjištění naší redakce se tento muž v našem zpravodajství neobjevuje poprvé. Jedná se totiž o Slováka Vladimíra Plisku, o kterém jsme psali již v roce 2018 v souvislosti s krádeží identity jednoho z hokejistů HC Škoda Plzeň Davida Stacha a vydíráním.

"Chci si jen zašukat a vybouřit se!"

     Tehdy šestatřicetiletý Pliska si na podzim roku 2017 na sociálních sítích Facebook a Badoo zřídil profil, na který umístil fotografie plzeňského hokejisty a pod jeho identitou se seznamoval s dívkami z Plzeňska, Domažlicka a Klatovska, ze kterých mámil intimní fotografie a  na oplátku jim zasílal videa své masturbace. Nejmladší z dívek bylo tehdy teprve sedmnáct let.
     Tím ale deviantovy chutě nekončily, a tak se rozhodl fotek využít a začal jejich pomocí dívky vydírat. Po dívkách požadoval setkání za účelem sexuálního styku s tím, že v případě jejich odmítnutí jejich fotografie zveřejní mezi jejich známými. "Jestli nechceš, aby ty fotky dostali tvoji přátelé, tak prostě přijedeš, vykouříš mi ho a necháš mě zapíchat. Nemíním se dohadovat, chci si jen zašukat a vybouřit se," napsal například jedné z dívek.
     O tomto případu jsme informovali v článku: 

Útočník extraligové Plzně David Stach se stal obětí krádeže identity

Útočník extraligové Plzně David Stach se stal obětí krádeže identity

12. 01. 2018, 18:51

Aktualizace článku: "Vykouříš mě, nebo tvé nahé fotky pošlu sousedům!"

     Vyděšené dívky ale nakonec vše oznámily na policii a jedna Plisku vylákala na schůzku, kde byl zatčen.
     Za své jednání, které bylo kvalifikováno jako pokus o znásilnění, byl Pliska v roce 2018 odsouzen k trestu dva a půl roku vězení s podmínečným odkladem na tři roky.

"Dej mi peníze a vykuř mi ho!"

     Jen o rok později ale Pliska stanul před soudem znovu. Vyšlo totiž najevo, že v roce 2014 se měl sexu dožadovat podstatně méně rafinovaným způsobem.
     V Horšovském Týně, kde dříve bydlel, si Pliska maskovaný kuklou vyhlédl teprve sedmnáctiletou dívku, namířil jí na hlavu střelnou zbraň a chtěl po ní nejprve peníze. Vyděšená dívka muži dala sto korun, které měla u sebe, ale Pliskovi to nestačilo, a tak dívku chytil za ruku a odtáhl jí za nedalekou bytovku, kde jí pod hrozbou zbraně stále namířené na její hlavu nařídil si kleknout a orálně ho uspokojit. 
     Vyděšená plačící dívka to stále odmítala udělat, tak jí Pliska nakonec pustil s tím, aby v žádném případě nevolala policii.

     Krajský soud v Plzni Plisku za loupež a vydírání odsoudil ke čtyřem letům nepodmíněného trestu, Pliska se ale do včerejšího dne nástupu trestu vyhýbal.

Foto zdroj Facebook


     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.