Foto

Díky, čtyřnozí parťáci

Garrit nalezl jízdní kolo, Aron zase oblečení a nářadí

6. prosince 2018 17:15

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Práce policejních psovodů a jejich čtyřnohých parťáků je velmi záslužná. To ostatně dokazují dva zmíněné případy. Za jejich úspěchy se skrývají nekonečné hodiny práce a výcviku.

     Služební pes Garrit se svým policejní psovodem mají za sebou další úspěch. V polovině listopadu byli opakovaně vysláni operačním důstojníkem do chatové oblasti Vránov v katastru obce Rovná na Sokolovsku, kde mělo dojít k vloupání do několika chat. Po příjezdu na místo byl policejním psovodem služební pes uveden k vyhledání pachové stopy v chatové oblasti. Garrit zachytil stopu a začal ji sledovat na okraj lesa, dále lesem a poté hluboko v lese nalezl ukryté horské jízdní kolo, které označil. Celkem vypracoval stopu v úctihodné délce 800 metrů. Toto jízdní kolo bylo odcizeno právě z jedné z vykradených chat v této oblasti. Jízdní kolo bylo zajištěno a následně vráceno zpět své majitelce, která měla velkou radost.
     O den později také služební pes Aron byl policejní psovodem použit k vyhledání pachové stopy další vykradené chaty mezi chatovými oblastmi Vítkov a Vránov. Aron taktéž zachytil stopu a po cca 150 metrech označil celkem 5 předmětů. Jednalo se o oblečení, nářadí nebo láhev alkoholu.


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!