Foto Video

Dino Nemeth, který ubodal svou vlastní matku, dostal 14 let

S mámou a tátou si mladík aplikoval pervitin a o pár hodin později matku zavraždil

29. května 2023 13:49 , aktualizace 13:58

Vražda Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


      Před Krajským soudem v Plzni dnes stanul pětadvacetiletý Dino Neméth, který byl obviněn z ubodání své vlastní matky.

      K události došlo v úterý 1. listopadu loňského roku ráno v Plachého ulici v Plzni, kde Neméth po hádce s matkou vzal kuchyňský nůž a šestačtyřicetileté ženě zasadil několik bodných ran do hlavy, hrudi, krku a rukou. Ženina zranění byla tak vážná, že jim ještě na místě podlehla.


     Dino Neméth vypověděl, že po posledním propuštění z vězení, ve kterém byl již dvakrát, žil s matkou a otcem v bytě v Plachého ulici. Přiznal také, že běžně užíval pervitin a marihuanu, stejně jako jeho matka i otec.
     Den před vraždou si pervitin aplikoval odpoledne i v průběhu noci společně s matkou a otcem. Následně v bytě došlo k hádce, během které otec z bytu odešel. Hádka pokračovala až vygradovala, kdy Dino popadl kuchyňský nůž, matku ubodal více bodnými ranami a z bytu utekl.

      Dino Neméth byl po několika hodinách usilovného pátrání zadržen v Kopeckého sadech v Plzni, a protože měl řeznou ránu na ruce, byl ještě na místě předán do péče záchranářů a v doprovodu policie transportován do nemocnice.
      Hned následující den byl Neméth z vraždy matky obviněn a rozhodnutím soudu na něj byla uvalena vazba.

      Nyní před soudem Neméth svou vinu nepopíral a s obviněním i výší trestu souhlasil. Rozsudek, ve kterém soud Nemétha odsoudil ke čtrnácti letům odnětí svobody a k zaplacení 750 tisíc oběma svým nezletilým sourozencům, je tak pravomocný.


Veškeré informace k tomuto hrůznému činu si můžete přečíst v původním článku:

Syn zabil vlastní matku

     V Plachého ulici v Plzni došlo v úterý 1. listopadu k vraždě šestačtyřicetileté ženy, ta byla zavražděna v bytě a utrpěným zraněním podlehla na místě. Vražednou zbraní byl dle všeho nůž. „Lékař záchranné služby na místě konstatoval exitus pro zranění neslučitelná se životem. Na místo byl povolán koroner,“ doplnila mluvčí záchranářů.

     Podle našich informací měla být zavražděna matka podezřelého Eva, která v domě bydlela. Podle místních obyvatel šlo o problémovou rodinu spojovanou v okolí s distribucí a užíváním drog. Dino Németh narozený 30. 9. 1997 má za sebou již dva tresty odnětí svobody.

Dino Németh

     V souvislosti s tímto případem kriminalisté intenzivně pátrali po možném podezřelém muži Dino Némethovi, který měl mít vyholenou hlavu a na sobě světle modré kalhoty a černé tričko. Vysoký je asi 180 centimetrů a zdánlivého stáří 25 až 27 let. 20. září 2022 byl propuštěn z vězení.

     Policisté také důrazně varovali, aby se lidé nepokoušeli podezřelého sami zadržet, protože mohl být nebezpečný a nabádali, aby lidé při spatření podezřelého okamžitě volali linku 158.

     "Tito nájemníci se nastěhovali do vedlejšího domu zhruba na začátku letních prázdnin, od té doby tu byl na denní bázi řev a hluk až do nočních hodin. Opakovaně jsme volali policii s hlášením o rušení nočního klidu a podobně.
     Ten řev nebyl ničím výjimečným, zejména od předpokládané oběti. Často bylo slyšet, jak synovi nadává, že je feťák a zloděj, nicméně i dnes byl slyšet řev a rány, které v jednu chvíli naprosto utichly, a poté se začaly sjíždět záchranné složky,"
 popsal nám jeden z obyvatel domu.

Dopadení pachatele

     V půl dvanácté se policistům podařilo vypátrat a zadržet z vraždy vlastní matky podezřelého Németha. "Před chvílí se v centru Plzně podařilo policistům zadržet muže, po kterém jsme pátrali v souvislosti s dnešním trestným činem vraždy. Prověřováním případu se zabývají krajští kriminalisté," uvedla nám tehdy tisková mluvčí policie.

     Policisté muže dopadli nejen díky skvělé operativní práci kriminalistů, ale i na základě poznatků od široké veřejnosti, zejména pak informacím od zaměstnanců Plzeňských městských dopravních podniků. Tímto policisté děkují nejen těm, kteří informace přinesli, ale i všem, kteří pátrání jen sdíleli.

     Kriminalisté podezřelého zadrželi v Kopeckého sadech a vzhledem ke zranění na jeho ruce si na místo přivolali i záchranáře. "K zadrženému muži si nás přivolali policisté. Muž byl naším lékařem vyšetřen a byl předán zpět policii. Jeho stav nevyžadoval ošetření ve zdravotnickém zařízení, ani následnou hospitalizaci," uvedla nám mluvčí záchranářů.

     Krajští kriminalisté ve středu 2. listopadu zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého Dino Németha, obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu Vraždy a státnímu zástupci podali spolu se spisovým materiálem podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby.

     Týž den odpoledne po druhé hodině pak dopravili policisté ze zásahové jednotky obviněného k soudu, který Némethovo vzetí do vazby projednával. Dle očekávání všech ho soud do vazby poslal a tak ho policisté rovnou převezli do Věznice Plzeň.

    Pobyt obviněného ve vazbě ale nebyl nijak jednoduchý, ve věznici se dvakrát pokusil podřezat a byl také hospitalizován kvůli špatnému psychickému stavu.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.