Foto

Dítě havarovalo s autem a vážně zranilo dvě děti

Čtrnáctiletý chlapec vyrazil na projížďku s autem, které sebral matce, z místa pak odváželi tři zraněné děti

26. listopadu 2018 12:02 , aktualizace 17:12

     Včera večer došlo na Tachovsku u Písařova Vesce - Lesná k nárazu vozu Renault Megane do stromu. Ve vozidle měly být tři zraněné osoby a na místo vyjely záchranné složky. Již cestou se objevila informace, že zraněné by měly být děti a na místě se ukázalo, že za volantem vozu bylo také dítě, teprve čtrnáctiletý chlapec. Dle našich informací měl chlapec doma vzít auto matky, samozřejmě bez jejího svolení.
     Záchranáři z místa do nemocnice na Emergency transportovali dva chlapce mladší patnácti let, třetí skončil naštěstí pouze na úrazové ambulanci.
     „Krátce po půl šesté večer nezletilý chlapec, který seděl na místě řidiče vozidla a jel ve směru od Studánky na Lesnou, nezvládl projetí levotočivé zatáčky, vozidlo se dostalo do smyku a následně vyjelo mimo komunikaci, kde narazilo do stromu. Zraněný 'řidič' a dva spolujezdci byli převezeni do nemocnice. Při šetření události bylo zjištěno, že 'řidič' stejně jako spolujezdci jsou nezletilí,“ uvedla mluvčí policie s tím, že dechová zkouška u nezletilého, který řídil, byla s negativním výsledkem.
     Dopravní policisté z Tachova se událostí nadále zabývají.
Foto hasiči:
K obdobné nehodě, také se zraněním, došlo v březnu i v Plzni

     Ve čtvrtek 8. března odpoledne se teprve čtrnáctiletý chlapec zachoval jako zbabělec, srazil autem člověka a z místa bez poskytnutí pomoci okamžitě ujel.
     K dopravní nehodě došlo před pátou odpoledne na křižovatce ulic Gerská a Studentská v Plzni na Lochotíně. Dle přímého svědka nehody do motocyklisty rozjíždějícího se z křižovatky na zelenou zezadu narazila černá Škoda Octavia. Toto vozidlo měla dle svědka jet vyšší rychlostí a nelogicky kličkovat.
     Náraz škodovky motorkáře odhodil několik metrů daleko, prakticky až do centra křižovatky, ale řidič osobního auta na nehodu nijak nereagoval a z místa střetu okamžitě ujel.
     Na místě zůstal ležet vrak motorky, její potlučený řidič, ale také uražená přední registrační značka vozu viníka.
     Na místo se okamžitě sjely všechny záchranné složky, ale naštěstí se ukázalo, že motorkář měl obrovské štěstí a také  kvalitní vybavení, takže z nehody nakonec vyvázl bez vážnějších následků, údajně pouze s lehkým zraněním. Po ošetření byl záchranáři ponechán na místě.
     Policisté začali okamžitě pátrat po vozidle pachatele i po řidiči samotném a brzy se jim podařilo nabouranou Octávii najít odstavenou nedaleko místa nehody, na parkovišti obchodního centra Remus.
     Policisté zanedlouho vypátrali a zadrželi i podezřelého v domě ve Žlutické ulici, kde byl s partou kamarádů. Dle našich informací jde o čtrnáctiletého chlapce, kteerého policisté zadrželi a přivezli i s jeho matkou na místo nehody. Právě matce má patřit i uvedená Škoda Octavia.