Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Dvanáctiletého chlapce srazil nákladní vůz, staršího muže pak osobní auto

Během necelých čtyřiceti minut došlo ke dvěma střetům aut s chodci, na místo musel i vrtulník LZS

12. prosince 2023 16:33 , aktualizace 17:46

Nehody

Partner článku – Ski klinovec


     V Klatovech došlo během čtyřiceti minut hned ke dvěma dopravním nehodám, při kterých byl sražen chodec. V jednom případě šlo o dítě, ve druhém o staršího muže.

     Před čtvrt na tři odpoledne došlo v Puškinově ulici ke střetu, při kterém nákladní automobil srazil dvanáctiletého chlapce.
     Z místa bylo hlášeno možné vážné zranění dítěte, takže k nehodě vyjely nejen všechny záchranné složky a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby z Líní.

     Hasiči zajistili místo události a malého pacienta si do péče převzali záchranáři. "Nezletilou osobu transportovala Letecká záchranná služba na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň se středně těžkým zraněním, ale při vědomí," sdělili nám záchranáři.
     "Na komunikaci I/22 v ulici Puškinova dle zatím zjištěných skutečností měl nezletilý chlapec v místě určeném pro přecházení vozovky vstoupit před projíždějící nákladní automobil tovární značky MAN, které řídil řidič narozený v roce 1992. I přes snahu řidiče střetu zabránit došlo ke srážce," popsala nám nehodu mluvčí policie s tím, že dechová zkouška u řidiče byla negativní.

     K další nehodě došlo deset minut před třetí hodinou odpoledne na Nábřeží kap. Nálepky, kde osobní vůz srazil staršího muže.
     I k této nehodě vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo nehody a záchranáři si do péče převzali zraněného muže. "Asi sedmdesátiletého muže jsme transportovali s lehkým zraněním do nemocnice v Klatovech," uvedli záchranáři k této nehodě.
     "V Nádražní ulici jel řidič narozený v roce 2004 s vozidlem Ford a zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím vozidlem Renault, jehož řidič narozený v roce 1962 dával přednost chodci narozenému v roce 1939, který přecházel po přechodu pro chodce.
      Vlivem nárazu Fordu do Renaultu došlo ke střetu Renaultu s chodcem. U řidičů byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou,"
popsala druhou nehodu mluvčí policie s tím, že přesnou příčinou a veškerými okolnostmi obou dopravních nehod se zabývají klatovští policisté.

Foto ilustrační: LZSSki klinovec

Největší lyžařsky propojený areál v ČR. Přes 31 km sjezdovek všech obtížností. 5 lanovek z toho 3 s oranžovou bublinou. Luxusní večerní lyžování na modré sjezdovce dlouhé 1,5km a s nejnovější lanovkou s vyhřívanými sedadly. Lyžařská škola s dětským parkem s posuvnými pásy v Jáchymově.