Dítě zkopal a zbil klackem kvůli naprosté banalitě

Kriminalisté útočníka obvinili z loupeže a hrozí mu tak až deset let

5. května 2021 12:37 , aktualizace 13:37

Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Kriminalisté nyní dokončili vyšetřování případu ze soboty 10. dubna a obvinili pachatele ze zvlášť závažného trestného činu.

     Neshodu své známé ohledně výměny dílů na koloběžku s nedospělým chlapcem se rozhodl vyřešit dvaadvacetiletý muž z obce u Nýrska. Se svou známou proto dorazil v sobotu před třetí hodinou odpoledne do areálu skateparku v Janovicích nad Úhlavou věc s chlapcem vyřešit. Místo domluvy ale na vyděšeného kluka začal okamžitě křičet a než ten stačil jakkoli odpovědět, začal ho mladý muž bít klackem.
      Opakovanými údery do horní poloviny těla útočník srazil teprve čtrnáctiletého chlapce na zem, kde pokračoval v jeho bití pěstmi a dokonce do něj i několikrát kopl. Poté mladý muž chlapci sebral koloběžku a z místa odešel. Nezletilý chlapec při útoku utrpěl zranění, se kterými musel být ošetřen ve zdravotnickém zařízení a případem se samozřejmě začala zabývat policie. Během vyšetřování se také ukázalo, že útočník je i přes svůj nízký věk již recidivistou, který je momentálně v podmínce za krádež auta a vloupání.
      "Kriminalisté si ve věci vyžádali znalecký posudek z oboru zdravotnictví a dvaadvacetiletého muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že mu v případě odsouzení hrozí až deset let.

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.