Foto Video

Dívka nalezena! Na pomoc jí přispěchal statečný student.

Kriminalisté Vám, Kristianovi i jeho kamarádovi velice děkují

28. listopadu 2019 15:57 , aktualizace 16:10

Hrdina Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes ráno se na Vás naším prostřednictvím obrátili plzeňští kriminalisté s prosbou o pomoc při hledání přepadené dívky. Včera okolo půl deváté večer došlo v Plzni na zastávce tramvaje č. 3 na Chodském náměstí ve směru do centra k přepadení mladé ženy. Cizinec si na tramvajové zastávce vyhlédl dívku, přepadl ji a odcizil jí mobilní telefon, se kterým se pokusil z místa utéci. 

     Ženě na pomoc přispěchal student Hotelové školy s kamarádem, kteří projevili svou osobní statečnost a pachatele nedaleko místa činu zadrželi, sebrali mu mobil, který dívce předtím ukradl, vrátili jí ho a pachatele drželi až do příjezdu přivolaných policistů. "Byl jsem s kamarádem na Klatovské třídě, když jsme si všimli dívky, která se muži jdoucímu proti nám snažila něco sebrat z ruky. Koukali jsme co to dělají a když přišli k nám, dívka nás s pláčem prosila o pomoc, že jí ten muž ukradl mobil a nechce jí ho vrátit. Samozřejmě jsme přiskočili, muže, byl to nějaký cizinec, jsme přimáčkli na zeď a mobil mu sebrali. Mobil jsme vrátili dívce a protože nám bylo jasné, že by něco takového určitě udělal znovu, zavolali jsme policii. Do příjezdu policistů jsme muže podrželi a pak jsme jim ho předali," uvedl nám dnes student Kristian.

Kriminalisté přepadenou ženu hledali společně s Vámi 

    Následně po útoku a Kristianově pomoci samozřejmě velice rozrušená dívka nastoupila do přijíždějící tramvaje a z místa odjela ještě před příjezdem policie, aniž by někomu na nechala na sebe kontakt.
     Policisté 49letého cizince umístili do policejní cely. Ve věci zahájili úkony trestního řízení a případem se intenzivně zabývali, je ale samozřejmé, že bez poškozené dívky by nešlo případ postavit. Poškozená musela poskytnout důležité informace, jinak by kriminalisté museli muže propustit.

     Do pátrání se sdílením naší pátrací relace zapojily tisíce Plzeňáků a během pár hodin se podařilo dívku najít. Díky Vaší pomoci je poškozená dívka již vyslechnutá, podala svědectví a kriminalisté mohou případ dořešit.


Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.