Foto

Dívka mladíka vylákala, kamarádi zkopali a oloupili

Policie žádá veřejnost o pomoc při ztotožnění pachatelů závažného trestného činu

25. října 2019 13:22 , aktualizace 13:52

Loupež Napadení Pátrání

Partner článku – Alfa Tactical

     V srpnu jsme jako první informovali o závažném případu loupeže, který se odehrál v Plzni. Policisté se tímto případem začali okamžitě intenzivně zabývat a ze zajištěných videozáznamů z městského kamerového systému byly pořízeny fotografie, na kterých jsou zachyceni možní pachatelé a pachatelka. Bohužel se do teď nepodařilo tyto osoby vypátrat a policie se proto nyní obrací na veřejnost s prosbou pomoc při ztotožnění těchto osob.

     V noci z pátku na sobotu 10. srpna po druhé hodině ráno byl v centru Plzně přepaden, zbit a oloupen mladý muž, který dle našich informací mladík doprovázel ženu, a zašel si nedaleko křižovatky Koperníkovy a Husovy ulice ulevit do vnitrobloku mezi Avalon Business Centrum a obytný dům. Chvilky jeho nepozornosti během močení využili dva útočníci, kteří k němu zezadu přistoupili a napadli ho. Podle našich informací ho nejprve jeden z agresorů zezadu udeřil do hlavy a když se muž pokusil bránit, napadl ho i druhý muž.
      Mladý muž schytal větší množství ran do hlavy a byl sražen k zemi, kde do něj útočníci navíc ještě kopali. Utrpěl tak pohmoždění hlavy, otřes mozku a zlomeninu nosu.
      "Šel jsem po ulici a slyšel, jak někdo křičí, ať ho nechají, že už volal policii. Než jsem došel za roh, přilítli tam dvě auta policie a pak jsem viděl, jak tam pomáhají klukovi v kraťasech a tričku. Byl strašně moc zakrvácený a držel se za hlavu," popsal nám očitý svědek.
       Agresorům se před příjezdem policie podařilo zbitému ležícímu muži z kapsy odcizit pouzdro s doklady a tisíci korunami a utéct. Napadený mladý muž po útoku skončil v nemocnici.
      Policisté začali po útočnících okamžitě pátrat a vyšetřování ukázalo, že s nimi dle všeho byla spolčena právě žena, kterou napadený doprovázel.

Popis pachatelů

     První útočník: Muž tmavší pleti a zdánlivého stáří 20 leta normální až hubené postavy, který měl pravděpodobně na lýtkách tetování.  Na sobě měl bílé triko, černé kraťasy, asi modré boty a černou kšiltovku. Byl oslovován Vlado. 

     Druhý útočník: Muž zdánlivého stáří okolo 20 let, normální až hubené postavy a tmavší pleti, který měl pravděpodobně na lýtkách tetování. Na sobě měl černé triko s bílým potiskem v přední části, černé kraťasy a červené boty. 

     Žena: Romka, zdánlivého stáří 18 - 25 let, normální postavy s tmavými rovnými delšími vlasy. Na sobě měla červené triko odhalující břicho a černé legíny. Byla oslovována Jesica Žigová.

      Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osoby zachycené na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158. 

Foto: PČR

 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.