Foto

"Hovado" versus pohotový Plzeňák

"Omluvte ten výraz, ale málem mě zabil," popsal Plzeňák divokou honičku na Borech

20. října 2018 18:56 , aktualizace 21:35

Alkohol Hrdina Zadržení pachatele

Partner článku – Mraknet

     V noci na dnešek došlo v Plzni na Borech k velice dramatické honičce s opilým řidičem. Vše začalo kolem druhé ráno, když hlídku městské policie zaujal řidič vozidla Škoda Octavia, který s vozidlem stál v zákazu vjezdu na účelové komunikaci vedoucí k zásobovací rampě obchodního domu Luna. Vozidlo z nepochopitelného důvodu stálo v protisměru a zadní částí zasahovalo do jízdního pruhu.
     Strážníci tedy jeli blíž a pohledem zjistili, že vůz je nastartovaný a řidič je uvnitř. V okamžiku příjezdu strážníků vozidlo několikrát popojelo a zase zacouval bez zapnutých světel, pak se náhle prudce rozjelo a začalo zběsile ujíždět.
     Vůz se řítil noční Plzní, stále bez zapnutých světel a řidič nereagoval na výzvy k zastavení. Ve Skupově ulici muž za volantem náhle prudce strhl řízení na chodník a zřejmě chtěl ujíždět po trávníku. Bohužel tudy ale právě v tom okamžiku šel chodec, který byl naštěstí velice pohotový a zachránil si život prudkým uskočením.
     Řidiče nezastavilo ani toto, pokračoval v jízdě po trávníku, dojel až do Heyrovského ulice, kde z poškozeného vozidla vylezl oknem a dal se na útěk. Chodec, kterého muž svou jízdou ohrozil, se však ukázal jako muž činu. Nejenže ukázal strážníkům kam řidič zajel i kudy utíkal, ale sám začal iniciativně pomáhat. Strážníci vyběhli z auta, utíkajícího muže brzy dostihli, strhli k zemi, a protože kladl značný odpor, skončil v poutech.
     Orientační dechová zkouška pak ukázala, že muž narozený v roce 1993 je pod vlivem alkoholu, poprvé nadýchal 1,83 a po druhé 1,97 promile.

     Nám se podařilo mluvit i s pohotovým plzeňákem. "Bylo to naprosté hovado, které jelo bez světel a ještě bylo úplně opilé. Bylo to tak, že já zaparkoval u Luny a šel jsem směrem ke konečné 16. Najednou slyším pískání gum, pak ze zatáčky vyletělo auto bez světel a kus za ním vidím auto s majáky.  Ještě jsem si říkal, hele, už ho mají a najednou to auto odbočilo a jelo přímo na mě. Stihl jsem uskočit, ale opravdu jen taktak. On asi chtěl objel celou Mandlovu ulici, já se naštval, řekl jsem si, že tohle mu nesmí projít, rozběhl jsem se směrem za ním a nasměroval tu hlídku správným směrem. Pak vidím, jak ten kluk vyskočil z auta oknem a běžel parkem, za ním běželi strážníci a řvou, aby se zastavil. On neposlech, strážník ho dohnal, skočil na něj a srazil ho k zemi," popsal nám Jirka, kterému jsme dnes velice rádi vyřídili veliké poděkování od vedení městské policie.
Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.