Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Řidič při nehodě utrpěl vážná zranění

Staršího muže musel do nemocnice transportovat vrtulník LZS

14. srpna 2023 17:07 , aktualizace 17:10

Hasiči Nehody Záchranáři


     Včera po poledni došlo na silnici mezi Dožicemi a Mladým Smolivcem na Nepomucku k vážné dopravní nehodě, při které osobní vůz vyjel ze silnice a havaroval v příkopu. K nehodě vyjely všechny záchranné složky.
     Jako první byli na místě dobrovolní hasiči z Mladého Smolivce, kteří zraněného řidiče bez použití hydraulických nástrojů vyprostili z vozidla a zajistili místo události i protipožární opatření.

     Muže si do péče převzali záchranáři a vzhledem k jeho zdravotnímu stavu byl na místo povolán i vrtulník Letecké záchranné služby. "Vážně zraněného muže narozeného v roce 1957 jsme transportovali na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli záchranáři.

     Jak k nehodě došlo popsala tisková mluvčí policie: "Řidič narozený v roce 1957 jel s vozidlem Škoda Roomster po pozemní komunikaci III/17719 ve směru jízdy od obce Dožice k obci Mladý Smolivec, kdy asi 50 metrů před křižovatkou s pozemní komunikací II/177 nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, stavu a povaze pozemní komunikace. Při projíždění levotočivé zatáčky tak najel s vozidlem za pravou krajnici a sjel do pravého silničního příkopu, kde havaroval."

     Dechová zkouška na alkohol nebyla provedena z důvodu mužova zranění a byl vyžádán odběr krve. Dopravní nehodu dále šetří policisté dopravního inspektorátu Plzeň - venkov.

Foto: HZS

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.