Foto

Střet vozů na Lochotíně

Záchranné složky zasahují u dopravní nehody na křižovatce ulic Gerská, Sokolovská a Karlovarská

pátek 17. března 13:52 , aktualizace 14:43

Doprava Nehody

Partner článku – Plzeňské želvy


     Dnes po jedné hodině odpoledne došlo v Plzni na Lochotíně na křižovatce ulic Gerská, Sokolovská a Karlovarská k dopravní nehodě, při které se střetly dva osobní vozy.

     Podle informací přímo z místa jel starší řidič s vozem Škoda Octavia po Gerské směrem do centra, když zřejmě přehlédl červenou a nedal přednost vozu Mercedes, jehož řidič jel na zelenou ze Sokolovské směrem na Karlovarskou. Následný střet Škodu otočil o 180 stupňů a Mercedesu vylomil kolo.

     K nehodě vyjely všechny záchranné složky. Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři vyšetřili dvě malé holčičky cestující v Mercedesu. Naštěstí se ukázalo, že ke zranění osob nedošlo a holčičky se pouze pořádně lekly, což se brzy podařilo překonat hasičům pomocí plyšových dráčků Hasíků, které s sebou ve výjezdových vozech právě pro tyto případy vozí.

     Okolnosti nehody na místě šetří policisté, jejich vyjádření doplníme hned, jak bude k dispozici. Zatím je možné pouze uvést, že oba řidiči měli dechovou zkoušku na alkohol negativní.


        


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.