Foto Video

Pošťačku v Lobzích přepadli dva recidivisté

"Mířil mi pistolí na břicho a řval, že chce peníze," plakala žena

pátek 18. října 14:48 , aktualizace 16:10

Loupež

Partner článku – Alfa Tactical


     
 V pátek 9. listopadu jsme jako první informovali, že před devátou hodinou ráno došlo v Plzni v ulici Pod Vrchem k loupežnému přepadení poštovní doručovatelky.
      K přepadení došlo téměř před rokem v domě číslo 41. Dva recidivisté přepadli s pistolí v ruce 52letou poštovní doručovatelku. Jeden z pachatelů ženu nejprve natlačil do chodby domu, kde zrovna roznášela dopisy a přitom jí na břicho mířil pistolí. Po chvíli do domu přišel i druhý z pachatelů a za stálé hrozby namířenou střelnou zbraní chtěli po doručovatelce peníze.
      Žena jim z obavy o svůj život vydala přes 25 tisíc korun, které byly určené na vyplacení důchodů. Mužům to ovšem nestačilo a chtěli další peníze. Vyděšená doručovatelka jim ukázala desky, ze kterých předtím vyndala hotovost, aby se přesvědčili sami, že už žádné další finanční prostředky nemá.
      Oba dva lupiči posléze z místa utekli, oba byli maskovaní a měli na sobě více vrstev oblečení. Při útěku tak ze sebe strhávali různé části oblečení a odhazovali je cestou.
      Na místo v krátké době dorazilo několik hlídek policistů, kteří začali okamžitě propátrávat okolí. "Šel jsem okolo když v tom přijelo asi 6 policejních aut ze kterých vyskákali policisté ozbrojeni samopaly a začali prohledávat okolí, na místě uklidňovali rozrušenou doručovatelku a uzavřeli prostor před vchodovými dveřmi do paneláku," popsal nám svědek na místě.
     Téměř rok kriminalisté z Prvního oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Plzeň na tomto případu pracovali.
     Ze začátku vše vypadalo bledě a bylo minimum stop. Přesto se kriminalistům díky skvělé mravenčí práci a na základě důkazů a svědeckých výpovědí podařilo oba muže ztotožnit, usvědčit a loupež jim dokázat. 
      "Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin loupež spáchaný ve formě spolupachatelství. Obviněnými jsou dva muži z Plzně ve věku 32 a 47 let," potvrdila nám mluvčí policie.
      Pokud by vás zajímalo, jak probíhalo samotné zadržení dvou lumpů, tak můžeme uvést, že tohle jediné měli policisté snadné. V současné době si totiž oba odpykávají trest odnětí svobody za jinou majetkovou trestnou činnost ve věznici a jejich nedobrovolný pobyt se jim teď může prodloužit až o deset let.

      Plzeňským kriminalistům gratulujeme k velice dobré práci.


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.