Foto

"Nechutné a nesportovní!" policisté i hasiči byli z dnešních závodů rozhořčeni

Opilý mladý řidič v růžových pantoflích dnes ráno zablokoval tramvajovou dopravu

31. prosince 2020 10:28 , aktualizace 14:51

Alkohol Auto v kolejišti Doprava Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Plzeň je krásné město ve světě známé především výrobou piva a tradiční krajovou zvyklostí soutěžit v jízdě autem po tramvajových kolejích. Tomuto lidovému zvyku se pak věnují stovky nadšenců bez ohledu na věk, pohlaví či typ vozu.
     Nelze se tedy divit, že tuto zvyklost začaly podporovat mimo jiné i PMDP, které začaly tramvaje vybavovat tažnými lany či klíny a školit tramvajáky ve vytahování aut z kolejiště, či politici, kdy můžeme například jmenovat náměstka primátora Mgr. Michala Vozobuleho, který se dokonce rozhodl jít ještě dál, v centru města nepovolit jízdu aut po silnici vůbec a nechat je pouze na kolejích.
     Známý je i koncept automobilky Škoda, která vyvinula speciál Škoda Plzenaq, což je osobní automobil vybavený již z výroby pantografy a koly k jízdě po kolejích.

     Netrvalo dlouho a plzeňští nadšenci vymysleli i novou sportovní soutěž spočívající v ujeté vzdálenosti autem v kolejišti a co nejefektnějším zakončením závodu v podobě zdemolování podvozku vozu. Tento nový sport následně začala podporovat Policie ČR a ke každému závodu nyní vysílá plně vybaveného rozhodčího, který certifikovaným přístrojem změří ujetou vzdálenost a závodníkovi vystaví hezký diplom na památku.

Za nesportovní chování diskvalifikace

     Bohužel dnes ráno došlo v Plzni k nepochopitelné a velice smutné události. Mladý nadšenec do tohoto nového sportu vyrazil před osmou hodinou ráno s vozem Škoda Fabia na kolejiště v úseku Bory - Západočeská univerzita. Je sice chvályhodné, že řidič nepodcenil přípravu a na silvestrovský závod na trať stylově vyrazil ve slušivých růžových pantoflích a se spolujezdkyní v kostýmu modrého králíčka. I ujetá vzdálenost po kolejích byla pěkná, několik desítek metrů je slušný výkon a co teprve efekt na konec, ten se skutečně velmi povedl. Vozidlo totiž zastavil až náraz do příčného propojení kolejiště, který zcela urazil přední nápravu vozu, a to je bezesporu hezké finále.
      Na místo tak samozřejmě vyrazil jak natěšený rozhodčí z řad policie, tak i fanoušci z řad hasičů, ale všechny čekal šok a zklamání. Rozhodčí totiž zjistil, že řidič je silně opilý. "Muž narozený v roce 1998 se podrobil dechové zkoušce s pozitivním výsledkem 1,72 promile," uvedla velmi znechucená tisková mluvčí policie s tím, že muže za nesportovní chování okamžitě diskvalifikovali a závody bude mít minimálně na dva roky zakázané.

     Vzhledem k poškození vozu se v úzkém prostoru mostu nepodařilo vůz vytáhnout pomocí navijáku, proto na místo museli vyjet i technici Dopravních podniků, aby vypnuli trakční vedení a hasiči mohli auto vyprostit pomocí hydraulické ruky jednoho z vozů. Technici zároveň demontovali poškozené příčné propojení. Tramvajový provoz v úseku tak byl omezen více než hodinu a musela být zřízena náhradní autobusová doprava.

Foto KP a PČR


 
Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.