Do Plzně přijedou Chachaři i Oceláři

Policisté připravují bezpečnostní opatření hned na dvě sportovní utkání

12. dubna 2019 14:13 , aktualizace 15:29

Fanoušci

Partner článku – Mraknet

     V sobotu 13. dubna se budou v Plzni konat dvě sportovní utkání. Jak fotbalové utkání mezi kluby FC Viktoria Plzeň a FC Baník Ostrava, tak hokejové mezi HC Škoda Plzeň a HC Oceláři Třinec. Před, při i po samotném skončení utkání budou policisté dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost v dopravě.
     Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku a policisté budou spolupracovat i s Městskou policií Plzeň a bezpečnostní agenturou. V pohotovosti budou již od ranních hodin policisté z řad policie pořádkové, cizinecké a dopravní i z kriminální služby. Ti budou dohlížet na dodržování veřejného pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového stadionu, ale budou monitorovat i příjezdové cesty do Plzně a zejména vlakové nádraží.
     Do policejního opatření budou nasazeni i členové antikonfliktního týmu a v terénu budou i psovodi se služebními psy a policisté z oddělení služební hipologie Krajského ředitelství hlavního města Prahy. Opatření se zúčastní kromě plzeňské pořádkové jednotky i policisté z pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje.
     Před zápasy, v jejich průběhu i po skončení budou průběžně shromažďovány a vyhodnocovány aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra.
     Z důvodu zachování bezproblémové dopravní situace žádají policisté všechny, kteří přijedou na utkání, aby dbali pokynů policistů a se svými vozy parkovali na vyznačených místech. Vzhledem k tomu, že parkovací dům Na Rychtářce bude v den utkání určitě brzy zaplněn, fanoušci by si raději měli zajistit parkování na jiném místě. Parkování také nebude možné na Denisově nábřeží a Dřevěné ulici.
    Doporučujeme tedy zaparkovat vozidla na okrajových částech Plzně a do centra se dopravit městskou hromadnou dopravou.

Foto ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.