Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

V Plzni odcizená dodávka, kterou našli v Maďarsku plnou migrantů, se včera vrátila

Včera večer nám dorazil mail, který nás samozřejmě velice potěšil

7. prosince 2022 08:54 , aktualizace 08:54

Cizinci Krádež Zadržení pachatele

Včera večer nám dorazil mail, který nás samozřejmě velice potěšil:

"Dobrý den vážená redakce,
     chtěl bych se s Vámi podělit o radost z navraceného vozidla. Před nedávnem jste zveřejňovali článek o odcizeném vozidle. V současné době je auto již zpět a to hlavně díky Maďarské policii, skupině HAKA a redakci Krimi-Plzeň. 
     Moc děkuji Vám i vašim čtenářům za sdílení a pomoc.

                                                            Zdraví šťastný majitel Jan (celé jméno má redakce k dispozici)"

Naši pravidelní čtenáři již případ znají, ale teprve teď odcizená dodávka dorazila zpět do Plzně:

Co se stalo?

    Na začátku listopadu jsme psali o případu, kdy si v sobotu 5. listopadu dva cizinci v Plzni vypůjčili dodávku Fiat Ducato, ale ve sjednaném termínu ji nevrátili a na opakované urgence majitele nereagovali.
     Několik dní po vydání článku nás kontaktovali naši slovenští kolegové ze skupiny Haka s tím, že tato dodávka údajně měla být zadržena při páchání trestné činnosti v Maďarsku.

     Tuto informaci jsme předali jak majiteli dodávky, tak samozřejmě i policii. Následovalo prověření u maďarské policie a na začátku tohoto týdne nám mluvčí české policie potvrdila, že vozidlo bylo skutečně v zahraničí zadrženo a nyní se řeší jeho vrácení českému majiteli.

     Podle informací, které máme k dispozici od maďarské policie, bylo Ducato zajištěno v neděli 6. listopadu v nočních hodinách na Maďarsko Srbské hranici nedaleko Szegedu pro trestný čin převaděčství. Zadržen byl jeden pachatel a ve voze bylo nalezeno větší množství migrantů.

Původní článek

S prosbou o pomoc se na nás obrátil majitel půjčovny vozů z Plzně:

Dobrý den,
     v sobotu 5. listopadu si dvojice cizinců jeden z Ukrajiny a druhý z Moldavska vypůjčila naši dodávku Fiat Ducato s registrační značkou 9A2 5866. Vozidlo by měl řídit pan Alexandr Trostin narozený v roce 1987 z Moldávie.
     Měli ji vrátit v pondělí 7. listopadu, bohužel tak ale dosud neučinili a telefon ze kterého objednávku provedli, se od pondělí hlásí jako neexistující.

      Vše bylo nahlášeno jako krádež na Policii ČR, obvodní oddělení Plzeň Bory. Mám obavu, že auto už je mimo ČR, ale pokud by ho někdo viděl, ať prosím policii informuje.

                                                               Děkuji za zveřejnění, Jan Š. 

     Mluvčí policie nám potvrdila, že policisté po vozidle i muži, který si ji vypůjčil pátrají a případ vedou jako Neoprávněné užívání cizí věci.

Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.