Foto

V Plzni odcizenou dodávku našli v Maďarsku a plnou migrantů

"Krimi Evropa 2022": Ukrajinec a Moldavec byli s v Plzni půjčenou dodávkou zadrženi na Maďarsko Srbské hranici při převážení Syřanů

čtvrtek 24. listopadu 16:03 , aktualizace 16:43

Cizinci Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Na začátku listopadu jsme psali o případu, kdy si v sobotu 5. listopadu dva cizinci v Plzni vypůjčili dodávku Fiat Ducato, ale ve sjednaném termínu ji nevrátili a na opakované urgence majitele nereagovali.
     Několik dní po vydání článku nás kontaktovali naši kolegové ze Slovenska s tím, že tato dodávka údajně měla být zadržena při páchání trestné činnosti v Maďarsku.

     Tuto informaci jsme předali jak majiteli dodávky, tak samozřejmě i policii. Následovalo prověření u maďarské policie a na začátku tohoto týdne nám mluvčí české policie potvrdila, že vozidlo bylo skutečně v zahraničí zadrženo a nyní se řeší jeho vrácení českému majiteli.

     Podle informací, které máme k dispozici od maďarské policie, bylo Ducato zajištěno v neděli 6. listopadu v nočních hodinách na Maďarsko Srbské hranici nedaleko Szegedu pro trestný čin převaděčství. Zadržen byl jeden pachatel a ve voze bylo nalezeno větší množství migrantů.

Původní článek

S prosbou o pomoc se na nás obrátil majitel půjčovny vozů z Plzně:

Dobrý den,
     v sobotu 5. listopadu si dvojice cizinců jeden z Ukrajiny a druhý z Moldavska vypůjčila naši dodávku Fiat Ducato s registrační značkou 9A2 5866. Vozidlo by měl řídit pan Alexandr Trostin narozený v roce 1987 z Moldávie.
     Měli ji vrátit v pondělí 7. listopadu, bohužel tak ale dosud neučinili a telefon ze kterého objednávku provedli, se od pondělí hlásí jako neexistující.

      Vše bylo nahlášeno jako krádež na Policii ČR, obvodní oddělení Plzeň Bory. Mám obavu, že auto už je mimo ČR, ale pokud by ho někdo viděl, ať prosím policii informuje.

                                                               Děkuji za zveřejnění, Jan Š. 

     Mluvčí policie nám potvrdila, že policisté po vozidle i muži, který si ji vypůjčil pátrají a případ vedou jako Neoprávněné užívání cizí věci.

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.