Foto

Dodávka řízená ukrajinským řidičem smetla vozidlo policejního psovoda

Těžce zraněného policistu vyprošťovali hasiči a do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS

pondělí 21. listopadu 14:02 , aktualizace 15:01

Cizinci Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

     V noci na dnešek před jedenáctou hodinou došlo na silnici I/21 vedoucí od dálnice D5 na hraniční přechod Vojtanov, u obce Bezděkov, k velmi vážné dopravní nehodě. Na místo vyjely všechny záchranné složky a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby.

     "Naše jednotky provedly vyproštění zraněného řidiče pomocí hydraulických nástrojů, zajistily místo nehody i protipožární opatření, připravily plochu pro přistání záchranářského vrtulníku a následně provedli úklid vozovky, na kterém bylo rozeseto velké množství fragmentů poškozených vozidel," popsal nám tiskový mluvčí hasičů.

     "Devětačtyřicetiletý cizinec jel s dodávkou ve směru na Novou Hospodu, kdy po průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde se střetl s právě projíždějícím služebním vozidlem policejního psovoda.
     Zraněný kolega byl transportován leteckou záchrannou službou do nemocnice. Řidič dodávky vyvázl bez zranění a provedená dechová zkouška u něj vyloučila požití alkoholu před jízdou,"
popsala nám nehodu mluvčí policie s tím, že ve služebním vozidle v době srážky byli i dva služební psi, kteří vyvázli bez zranění. 

     "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti," dokončila mluvčí policie. 

Aktualizace:

     Krátce po vydání článku přišla zpráva, že viník nehody nebyl Polák, jak bylo uvedeno původně, ale Ukrajinec, který jel ve vozidle s polskými registračními značkami.


 Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.