Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Hlodavec spáchal "atentát" na dělníky jedoucí z práce

"Byl to šok, vezete auto plné lidí a náhle máte v předním skle strom!"

28. října 2019 12:45 , aktualizace 12:53

Nehody Zvířata

Partner článku – Prestol Holding

     K opravdu kuriózní nehodě vyjížděli hasiči i policisté v pátek po desáté hodině večer k Vejprnicím, kde padající strom zasáhl dodávku, převážející dělníky z odpolední směny.

     Nedaleko Vejprnic projížděla dodávka jedoucí směrem od Plzně, když na její přední část dopadl strom a rozbil její čelní sklo. Řidič, ačkoli se dle svých slov opravdu strašlivě lekl, zachoval chladnou hlavu a podařilo se mu udržet vozidlo plné lidí na silnici.
     Část stromu zůstala na střeše dodávky a část spadla do protějšího jízdního pruhu, kde do stromu ještě najel řidič Fiatu Doblo, jedoucí do Plzně. U toho došlo k poškození podběhu a světla.

Atentátník odhalen - byl to Bobr

     Při odstraňování stromu bylo zjištěno, že jeho pád má na svědomí bobr, podle všeho žijící u podél silnice protékajícího potoka.
     Ke zranění osob při nehodě naštěstí nedošlo, hasiči v krátké době silnici zprůjezdnili a pro cestující z dodávky byla přistavena náhradní doprava.
     Jak se můžete přesvědčit z fotografií, bobr se na místě činí již nějakou dobu, je tedy štěstím, že na silnici v úseku zatím spadl pouze jediný strom.

Strom pokácí do hodiny až dvou

     Bobři kácí stromy dolními řezáky, horní při tom slouží jako páka. Jsou schopni porazit strom o průměru až jeden metr, i když běžně kácí stromy mnohem menší. Bylo pozorováno, jak dva bobři společně pokáceli osiku o průměru čtvrt metru za 4 hodiny. Jeden bobr je schopen porazit stromek s kmenem tlustým 12 cm do půl hodiny.


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost