Foto

Vážná dopravní nehoda, hasiči vyprošťují mladého muže

Křižovatka u Horní Břízy je zcela uzavřena, na místě se tvoří dlouhé kolony

čtvrtek 23. března 08:00 , aktualizace 11:14

Partner článku – Optika Ofitop


     Dnes ráno před osmou hodinou došlo na hlavním tahu z Plzně na Most u odbočky na Horní Břízu k vážné dopravní nehodě, při které se střetla dodávka s kamionem. Z místa bylo hlášeno zranění dvou mužů v dodávce a zárověň zaklínění spolujezdce, kterého přimáčkla přístrojová deska k sedačce. Na místo samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky.

     Hasiči museli z dodávky za pomocí hydraulického náčiní vyprostit spolujezdce narozeného v roce 2002 a předat ho záchranářům, kteří již měli v péči řidiče, dále zajistili místo události a provedli protipožární opatření.

     Záchranáři oba muže, tedy řidiče a spolujezdce z dodávky, na místě ošetřili a poté je transportovali je do nemocnice. "Mohu potvrdit, že záchranáři z místa nehody transportují muže narozené v letech 1973 a 2002, oba se středně těžkými zraněními, na Akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedla nám mluvčí záchranářů.

     Komunikace bude uzavřena delší dobu. 

     Podle informací přímo z místa řidič kamionu jedoucí od Plzně začal brzdit, aby mohl odbočit vlevo na Horní Břízu, řidič dodávky zřejmě nedával pozor a v plné rychlosti do něj narazil.

    Policisté vyloučili požití alkoholu u obou řidičů a nehodou se v tuto chvíli zabývají. 

Aktualizace:

     "Řidič narozený v roce 1973 jel s vozidlem Ford Transit ve směru od Plzně na Kaznějov a nedodržel bezpečnou vzdálenost za nákladním vozidlem Daf, které řídil řidič narozený v roce 2000, který zpomalovat v důsledku dopravní situace před ním a došlo ke střetu vozidel. Alkohol byl u řidičů vyloučen dechovou zkouškou. Komunikace je v místě dopravní nehody jr již průjezdná kyvadlově. Přesnou příčinou a veškerými okolnostmi se zabývají dopravní policisté z územního odboru Plzeň venkov," doplnila informace mluvčí policie.


 


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.