Foto

Dopravní nehoda uzavřela dálnici D5

Policisté vyprošťovali a poskytovali pomoc řidiči v bezvědomí

13. února 2021 10:11 , aktualizace 10:14

Partner článku – Prestol Holding

     V noci na dnešek kolem půl jedenácté došlo na 35. kilometru dálnice D5, tedy zhruba na úrovni Žebráku, ve směru z Plzně na Prahu, k vážné dopravní nehodě. Svědci z místa oznamovali střet dvou osobních aut, kdy jedno bylo mimo těleso dálnice a podle nich měl být jeden z řidičů v bezvědomí.

     Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky, jednalo se o střet vozů Kia a BMW. Jako první byli na místě dálniční policisté, kteří zjistili, že zatímco vůz BMW zůstal po střetu na kolech na dálnici, vůz Kia skončil převrácený mimo dálniční těleso. Policisté okamžitě poskytli první pomoc řidiči v bezvědomí, ale ukázalo se, ačkoli to zní neuvěřitelně, že muž zřejmě jen tvrdě spí a zraněn je dle všeho pouze lehce. Dechová zkouška u něj však proběhla s negativním výsledkem.
     Krátce po policistech na místo dorazili hasiči a záchranáři, kteří si zraněného muže převzali a transportovali ho do nemocnice. Druhý řidič vyvázl bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření a zajistili místo nehody. Policisté veškeré okolnosti nehody samozřejmě včetně zavinění stále ještě šetří.
     Dálnice byla více než hodinu zcela uzavřena. 

Foto: Týdeník policie

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost