Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Přehled dopravního omezení během Slavností svobody v Plzni

Přinášíme podrobný popis všech uzavírek a objížděk pro příští čtyři dny

5. května 2022 14:33 , aktualizace 15:02

Doprava

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Čtyřdenní program Slavností svobody v Plzni zasáhne do provozu silniční i městské dopravy. V centru města dojde k několika dopravním opatřením, při průjezdu konvoje v neděli 8. května dopoledne pak bude omezena doprava téměř po celé Klatovské třídě. Veškeré objízdné trasy jsou vyznačeny v přiložených obrázcích na konci článku.

     Na náměstí Republiky nebude možné po dobu konání slavností, tedy od 6. do 8. května, parkovat podél západní, východní (dlouhé komunikace) a jižní straně náměstí. Na jižní straně bude zákaz parkování platit až od páteční 12. hodiny. Úplně budou uzavřeny vjezdy na náměstí v odpoledních a večerních hodinách (6. května od 18 do 23 hodin, 7. května od 12 do 23 hodin a 8. května kvůli průjezdu konvoje od 9 do 20 hodin).

     Vjezd městské veřejné dopravě bude povolen. Ale v sobotu 7. května nebudou vzhledem k večernímu programu náměstím projíždět autobusy linek č. 20, 33 a 40, a to v době od 17 do 23 hodin, a v neděli 8. května se omezení dotkne nejen autobusů od 11 do 14 hodin, ale i tramvajových linek č. 1 a 2 v čase od 10.10 hodin do ukončení průjezdu kolony, tedy do 14 hodin.
     V Dřevěné ulici se nebude smět parkovat od 5. do 8. května (8. 5. do 20 hodin) a od 6. do 8. května se tato ulice pro průjezd aut úplně uzavře.

     V lokalitě před kulturním domem Peklo bude od 5. (0.00 hodin) do 8. května (24.00 hodin) platit zákaz parkování a od 6. do 8. května (20 hodin) zákaz odbočení doprava z Jízdecké ulice do Pobřežní.

     V neděli 8. května, kdy Klatovskou třídou projede Convoy of Liberty, bude část této silnice v úseku ul. U Trati – Rondel včetně výjezdů z bočních ulic obousměrně zavřena od 8.50 do 13 hodin. O hodinu déle, tedy od 10 do 13 hodin, neprojedou auta ani úsekem Majerova – ul. U Trati, a to včetně výjezdů z bočních ulic.
     Po celou dobu konání konvoje budou mít auta omezený provoz také na příjezdových komunikacích na Klatovskou třídu. Od 8 hodin se uzavře Sukova ulice, kde se řadí vozidla konvoje, až do doby jeho odjezdu. Příjezd k Area Bory bude možný Boettingerovou ulicí.

     Konvoj z Klatovské třídy odkloní rovněž trolejbusy č. 11, 12, 15, 16, 17, omezí autobusy na linkách č. 20, 27, 28, 34, 35, 41, 57 a tramvaj č. 4 ze směru Bory. Z Lochotína budou místo tramvají jezdit autobusy s konečnou zastávkou Rondel. Sady Pětatřicátníků projedou poslední tramvaje zhruba v 10.10 hodin.
     Linka č. 1 bude ve směru z Bolevce nahrazena autobusovou dopravou a pojede do konečné stanice Rondel. Ve směru ze Slovan bude konečnou stanicí Anglické nábřeží, stejně jako u linky č. 2. V opačném směru ze Skvrňan bude linka č. 2 končit ve stanici Palackého náměstí.
     Pěší mohou do 11 hodin projít na přechodech u památníku Díky, Ameriko! a v sadech Pětatřicátníků u Velké synagogy.

     Vzpomínkový akt u pomníku Díky, Ameriko! v pátek 6. května uzavře pro veškerou dopravu včetně MHD od 15 do 19 hodin Americkou třídu v úseku Klatovská tř. – Jungmannova.
     O hodinu dříve, tedy od 14 hodin bude částečně uzavřen pravý jízdní pruh na Klatovské třídě ve směru do centra v úseku ulic Havlíčkova a Americká.
     Od 14 do 19 hodin se uzavře vjezd do ulice V Šipce. Ve stejný den v ní nebude možné ani parkovat, konkrétně od půlnoci do 19 hodin. Zákaz parkování bude platit ve stejnou dobu v Americké ulici v úseku ulic V Šipce a Škroupova. 
     Zastávka autobusů a trolejbusů U Práce bude od čtvrtka 5. května v čase od 12 hodin do půlnoci 6. května ve směru k vlakovému nádraží přeložena pod křižovatku s ulicí V Šipce.

     Organizátoři doporučují návštěvníkům, aby v době Convoy of Liberty v maximální možné míře omezili příjezd osobním vozem do centra a využili městskou hromadnou dopravu. Upozorňují rovněž na omezení parkování v historickém centru s doporučením využít parkovací domy Rychtářka a u OC Plzeň Plaza.
     K dispozici pro parkování bude i spodní část v areálu DEPO2015 v Presslově ulici.

     Vzhledem k prezentaci Armády České republiky v prostoru Armádního střeleckého stadionu v Lobzích bude provoz trolejbusové linky č. 12 zajištěn kloubovými vozy se zvýšenou kapacitou.
    Aktivity v nové lokalitě U Ježíška, kde bude stanoviště vojenského tábora RAF a WAAF, omezí odstavování vozidel na přilehlém parkovišti i komunikaci.

    Podrobnosti k dopravním opatřením jsou k dispozici na www.slavnostisvobody.cz a na www.pmdp.cz.

Text: Město Plzeň Eva Barborková

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.