Dostal koronavir a tak se pokusil o sebevraždu

Všichni zasahující strážníci i policisté jsou nyní v karanténě

25. listopadu 2020 10:06 , aktualizace 11:25

Sebevraždy Záchranáři Zbraně

     Děsivý zážitek prožil v sobotu 21. listopadu obyvatel Horní Břízy. Když totiž kolem osmé hodiny večer otevřel po zazvonění dveře svého bytu, zhroutil se před ním soused se zčernalou krvácející ranou na spánku. Na místo okamžitě vyjeli policisté, zdravotníci i strážníci a zraněný muž byl po ošetření na místě transportován do nemocnice. "Muže narozeného v roce 1968 jsme při vědomí transportovali na akutní zónu Fakultní nemocnice," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     Na místě se samozřejmě rozběhlo vyšetřování, co se vlastně stalo a jak ke zranění muže došlo. Nakonec vyšlo najevo, že si muž zranění způsobil sám. Podle našich informací se měl dvaapadesátiletý muž dozvědět pozitivní výsledek testu na koronavirus a rozhodl se svůj život ukončit výstřelem do spánku. K činu měl ale k dispozici pouze expanzní zbraň, tedy takzvanou plynovku. Ta nevystřeluje projektil, ale pouze zášleh z nábojky, případně doplněný slzotvorným prostředkem. Tento druh zbraně tak samozřejmě není schopen prostřelit lidskou lebku, ale může způsobit vážné zranění.
     Muž tak svůj pokus přežil, ale momentálně je hospitalizovaný v nemocnici. Mluvčí policie nám k této věci uvedla, že policisté mají zbraň zajištěnou a případem se nadále zabývají.

     Tento případ má bohužel dohru i pro zasahující strážníky i policisty, vzhledem k tomu, že šlo o covid pozitivního pacienta, museli všichni do karantény.

Foto ilustrační