Foto Video

"Dostal třikrát sekyrou do hlavy, než povolil!"

Víkendovou bitku, kdy ke slovu přišla i sekyra, řeší policisté na Slovanech

pondělí 11. února 17:17 , aktualizace 19:03

Cizinci Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V noci ze soboty na neděli kolem čtvrté ráno došlo k bitce ve Sladkovského ulici v Plzni. Zatím je jisté pouze to, že policisté z místa odváželi jednoho muže do cely předběžného zadržení a záchranáři druhého muže do nemocnice, s několika otisky sekery na hlavě.
      Policisté zatím potvrdili, že na místě skutečně zasahovali, opravdu byla použita sekyra, a že případ momentálně intenzivně šetří. "Zahájili jsme úkony trestního řízení, věc šetříme jako fyzické napadení a vše prověřujeme. Zjišťujeme svědky, kamerové záznamy a další okolnosti," uvedla mluvčí policie.
     Podařilo se nám zjistit, že zraněný Slovák i zatím podezřelý Čech, vypovídají zcela odlišně. Větší Slovák tvrdí, že ho daleko menší Čech napadl sekyrou.
     Nám se podařilo kontaktovat podezřelého Martina, který použití sekery nijak nepopírá, ale uvádí, že se pouze bránil: "Už z balkonu mi vyhrožoval, že mě zabije. Pak mi bylo jasný, že běží dolů, a protože tu často vyhrožuje a bije lidi, měl jsem strach. Zavřel jsem pejska, ať se mu nic nestane a za dveřmi popadl to první, co jsem nahmatal, což byla sekyra. Varoval jsem ho, ať mě nechá být, ale i přesto na mě zaútočil, strhl mě na zem a začal bít. Ležel jsem pod ním na zádech a pořád dostával rány pěstí do obličeje. Tak jsem po něm ze země nějak máchl tupou stranou, zasáhl ho, ale povolil až po třetí ráně." Tuto verzi podporuje nejen svědek, ale i to, že k útoku na něj došlo přímo před jeho bytem či to, že lidé v okolí nám shodně uvedli, že Slovák v okolí již několik lidí v okolí napadnout měl.
     Že je podezřelý, muž chápe: "On normálně odešel, tak jsem myslel, že se to vyřešilo. Jenže pak zavolal policii a asi jim řekl, že jsem ho napadl a tak mě sebrali. Protože jsem byl pod vlivem, dali mě do cely a až večer mě pustili. Věřím, že se to vysvětlí, já se fakt jenom bránil," doplnil ještě Martin.


     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.