Aktuálně Foto

Drsné odpoledne na západě

Na obou stranách hranice se loupilo, v Německu banka, v Česku pošta

úterý 8. ledna 20:50 , aktualizace 21:49

Loupež

Partner článku – Alfa Tactical

     Dnes večer jsme psali, že silnici mezi Plzní a Domažlicemi obsadilo větší množství hlídek policie v helmách, neprůstřelných vestách a se samopaly. Dle čtenářů byli policisté od Horšovského Týna až k Draženovu, a i kolem Meclova. Nyní policie uvolnila další informace, takže můžeme původní článek aktualizovat.
     Loupilo se na obou stranách hranice, nejprve přepadli banku v německém Arnschwangu, tedy necelých deset kilometrů od našich hranic. Zde se loupež odehrála před třetí odpoledne a jen o hodinu později došlo, o pouhých třicet kilometrů dál, k další loupeži, nyní již v Česku, když byla v Meclově přepadena pošta.
     Pachatel je na útěku a podle německé policie má zbraň, v Německu se pachateli nepodařilo ukořistit žádné peníze, jak dopadl v Česku policie zatím nezveřejnila, respektive zatím nikdo ani nepotvrdil, že obě loupeže spolu souvisí.
     Policisté obou zemí zahájili rozsáhlé pátrání, do kterého se mimo jiné zapojili psovodi i vrtulník.
     Podle německé policie měl být pachatelem muž, asi 175 cm vysoký, štíhlý, ve věku 30-35 let, západoevropského vzhledu. Muž má mít hnědé nebo plavé vousy a knír. Oblečen měl být v tmavé krátké bundě, modrých džínsech a tmavé mikině s bílými šňůrkami na kapuci. Ozbrojen měl být pistolí. Zda jde o téhož lupiče, který loupil i Meclově, ale dosud potvrzeno není.
     Do současné chvíle se nepodařilo pachatele zadržet, zítra budeme aktualizovat.

Foto: Chamer Zeitung a čtenář

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.