Foto

Pátrání po dvou seniorech, jednoho bohužel našli mrtvého

Muži se již nedalo pomoci, ženu si převzali do péče záchranáři

pondělí 16. srpna 14:20 , aktualizace 17:19

Smrt

     Včera jsme informovali o rozsáhlé pátrací akci, při které záchranné složky pátraly po seniorce v okolí Třemošné. Během víkendu ale policisté pátrali celkem po dvou ztracených seniorech a bohužel jen v jednom případě se šťastným koncem. 

     V sobotu 14. srpna policisté přijali na linku 158 oznámení od muže z Nepomucka, že pohřešuje svého tchána. Kolem poledne odešel starší muž ze své chaty u Hradiště na Nepomucku s tím, že si zajde na toaletu a menší procházku. Když se tchán nevrátil do dvou hodin domů, začal ho zeť hledat v blízké vesnici a okolí. "Jelikož se v blízkosti chaty nachází soustava několika rybníků, začal mít muž obavu o tchánův život, a proto zavolal na linku tísňového volání. Pětasedmdesátiletý muž v poslední době nebyl již v dobré fyzické kondici a užíval i větší množství léků," popsala tisková mluvčí policie s tím, že na místo byla vyslána hlídka z obvodního oddělení Nepomuk, dvě družstva pořádkové jednotky, tři policejní psovodi se služebními psy, policisté ze zásahové jednotky, hasiči a povolán byl i policejní vrtulník vybavený termokamerou.
     Pátrací akce byla zahájena v pět hodin odpoledne a krátce před půl osmou večer byl pohřešovaný muž nalezen pod hrází jednoho z rybníků. "Muž byl v bezvědomí a měl jen povrchové dýchání, policisté z pořádkové jednotky proto ihned začali s jeho resuscitací, ve které pokračovali až do příjezdu záchranné služby a pomáhali až do příletu záchranářského vrtulníku. Bohužel lékař z přivolaného vrtulníku musel po čtyřiceti minutách oživovacích pokusů u muže konstatovat smrt," doplnila mluvčí policie s tím, že případ si na místě převzali kriminalisté z územního odboru Plzeň – venkov.

      Šťastný konec měla ale druhá pátrací akce, která proběhla v neděli 15. srpna v okolí obce Třemošná. "Krátce po třetí hodině oznámila dcera pohřešování své sedmaosmdesátileté matky, která odešla z domova kolem poledne a nevrátila se," uvedla mluvčí policie. Na místo vyjela hlídka z obvodního oddělení Třemošná, která ihned začala pátrat v blízkém okolí a podařilo se jí kontaktovat svědka, jež uvedl, že starší ženu odpovídající popisu viděl na kraji lesa nedaleko obce. Na místo přijeli také policisté z Kralovic, hlídky z Plzně, dopravní policisté, psovod a hasiči z Třemošné.
      Po patnácti minutách od zahájení pátrací akce se podařilo seniorku najít na okraji kukuřičného pole a lesního porostu cca 300 metrů od místa, kde bylo zahájeno pátrání. Žena byla nalezena při vědomí, bez zranění, komunikovala, ale byla silně dehydrovaná vzhledem k teplému počasí. Hasiči snesli ženu k sanitnímu vozu, kde si jí do péče převzali přivolaní záchranáři.

     Policisté žádají všechny občany, kteří se vydávají na delší procházky či pobyt v přírodě, aby u sebe měli vždy plně funkční mobilní telefon a starší občané ať o svých výletech vždy informují svou rodinu či známé.