Foto Video

Dvě vraždy z posledních dnů - nové informace

Oběma případům se dál věnujeme a nyní můžeme přinést nové informace

úterý 23. května 13:38 , aktualizace 17:40

Vazba Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     Včera jsme informovali o dvou vraždách. K té první došlo v sobotu večer v Plzni a byla naštěstí pouze ve fázi pokusu, což znamená, že podle kriminalistů vrah, v tomto případě žena, sice vraždit zamýšlel, ale díky velmi rychlému zákroku záchranářů a následně pak i lékařů v nemocnici oběť útok přežila.
     K druhé vraždě, bohužel dokonané, pak došlo včera v Radnicích.

Jak jsme ve článcích slíbili, oběma případům se dál věnujeme a nyní můžeme přinést nové informace:

Vražda ve stádiu pokusu v Plzni

     Policejní komisař sedmadvacetiletou ženu obvinil z vraždy a zároveň dal podnět k vydání návrhu na vzetí obviněné do vazby. Státní zástupce podnět akceptoval, návrh podal a soud dnes dopoledne ženu do vazby skutečně poslal. Ta tak byla po skončení soudního jednání policisty převezena do věznice.

Vražda v Radnicích

     V tomto případě, který je velmi čerstvý, nemohou kriminalisté zcela pochopitelně s ohledem na probíhající vyšetřování v tuto chvíli z taktického hlediska ještě zveřejnit více informací. Dnes nám pouze doplnili, že ve věci vraždy stále probíhají procesní úkony, ale že veřejnosti nehrozí žádné nebezpečí, neboť již jednu osobu prověřují, a ta je podle našich informací v tuto chvíli umístěna v policejní cele.

     Podle místních obyvatel má být vrahem přítel zemřelé ženy, k tomu se ale policisté odmítli jakkoli vyjádřit.


Původní články k oběma případům

     Včera byla v domě v Radnicích v ulici Na Potocích nalezena starší žena bez známek života. Na místo okamžitě vyjeli záchranáři a policisté.
     Záchranáři bohužel již ale nemohli ženě nijak pomoci a lékařka záchranné služby musela konstatovat její smrt.

     Na místě v tuto chvíli pracovali policejní technici, kriminalisté, psovodi a pořádková jednotka. Vyšetřování si převzali krajští kriminalisté, kteří se v našem kraji zabývají těmi nejvážnějšími trestnými činy.

     Policisté uzavřeli ulici, mimo jiné prohledávali tok i břehy Radnického potoka a dle všeho hledali vražednou zbraň. Podle našich informací totiž byla žena ubodána více bodnými ranami.

     "Mohu potvrdit, že se aktuálně zabýváme dalším násilným trestným činem, ke kterému jsme vyjížděli dnes odpoledne na Rokycansko. Na těle mrtvé osoby, která byla nalezena v jedné menší obci, byly zjištěny známky cizího zavinění, a proto si případ převzali krajští kriminalisté. Ti ve věci zahájili úkony trestního řízení a zabývají se prověřováním veškerých skutečností," uvedla nám včera k případu mluvčí policie. Zda policisté zadrželi podezřelého mluvčí policie včera neuvedla.

     Místní obyvatelé jsou případem zděšeni, podle nich byla zavražděná žena nesmírně hodná, bezkonfliktní a život zasvětila práci s dětmi.

     Případu se v nejbližších dnech samozřejmě budeme dále věnovat.


Pokus o vraždu - žena bodla muže nožem do břicha

     V sobotu 20. května večer došlo ve Spolkové ulici v Plzni Doubravce k pobodání a vážnému zranění muže. Na místo samozřejmě okamžitě vyrazili záchranáři a policisté.

     Muž, který utrpěl bodné poranění břicha, byl transportován do nemocnice. „Záchranáři z místa transportovali muže narozeného v roce 1989 na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín,“ uvedli záchranáři. Žena podezřelá z útoku na muže byla zadržena ještě v bytě a vyšetřování si pak na místě převzali krajští kriminalisté, kteří se v našem kraji zabývají těmi nejvážnějšími trestnými činy.

     „V jednom z bytů došlo ke slovní rozepři a následnému fyzickému napadení mezi partnery. Čtyřiatřicetiletý muž přitom utrpěl vážná bodnořezná poranění,“ popsala nám mluvčí policie, co se v bytě odehrálo.

      „Vrchní komisař ve věci zahájil trestní stíhání sedmadvacetileté ženy, kterou obvinil ze spáchání trestného činu vraždy spáchaného ve stádiu pokusu. Policisté se případem nadále zabývají a ve věci nyní probíhají procesní úkony,“ doplnila mluvčí policie.

     Žena byla umístěna do policejní cely.


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.