Foto

Dvojice mužů byla dopadena těsně před opuštěním naší republiky

Pachatelé byli zadrženi díky všímavosti svědků a předvídavosti kriminalistů

pondělí 22. května 11:45 , aktualizace 12:27

Cizinci Krádež Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Service


     Ve čtvrtek 18. května krátce před jednou hodinou odpoledne došlo v Plzni v Křimicích v ulici Pod Kostelem k vloupání do rodinného domu.

     "Podezřelí muži nejprve vnikli za použití násilí do obývacího pokoje a poté do dětského pokoje, kde z pokladničky odcizili přes dvacet tisíc korun," popsala nám vloupání mluvčí policie.
     Když zloději prohledávali další místnosti domu, vyrušil je domovní zvonek. "Jednalo se o dva náhodné svědky, kteří si pachatelů všimli v momentě, kdy přijížděli k domu.  Oba muži se zalekli a dali se na útěk. Jeden ze svědků se je pokoušel zadržet a přitom zachytil batoh jednoho z podezřelých," pokračovala mluvčí policie.

     Pachatelé z místa následně odjeli vozidlem s cizí registrační značkou, k jejich smůle se ale toto vozidlo ještě před vloupáním a na jiném místě zdálo podezřelé hlídce kriminalistů, která si čistě preventivně poznamenala jeho registrační značku.

    "Díky skvělé spolupráci občanů a předvídavosti a všímavosti hlídky kriminalistů i spolupráci dalších složek policie, se podařilo oba cizince necelé tři hodiny po činu zadržet a usvědčit. Podezřelé vozidlo přitom zastavili naši kolegové z dálničního oddělení Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, když se chystalo opustit Českou republiku," doplnila informace mluvčí policie s tím, že pachatelé způsobili poškozeným majitelům domu škodu přes třicet tisíc korun odcizením peněz a přes třicet tisíc korun poškozením domu.

     Plzeňští policisté sdělili dvěma cizincům ve věku 43 a 49 let, podle našich informací Chorvatům, podezření ze spáchání přečinu krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci a případem se dále zabývají.

Foto PČR

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost