Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Dvojice recidivistů podvedla desítky lidí

Dva podvodníci z obětí vylákali stovky tisíc korun

22. března 2023 11:24 , aktualizace 11:27

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality nyní uzavřeli vyšetřování případu, ve kterém dvojice podvodníků okradla téměř šest desítek lidí.

     "Mladí muži během dvou měsíců prostřednictvím internetu po společné vzájemné dohodě podali inzeráty na českém inzertním serveru, na které reagovalo nejméně 57 lidí. Ti pak na základě domluvy zasílali finanční prostředky na určené bankovní účty a čekali na objednané zboží, konkrétně mobilní telefony převážně značky iPhone, horní konzole Playstation, hodinky Apple Watch nebo notebooky.
      Muži poté kupujícím posílali doklady o nabytí zboží z obchodu s elektronikou, ale jednalo se o falzifikáty faktur. Ve všech případech pak zboží nezaslali, neposlali zpět finanční prostředky a přestali s nakupujícími komunikovat. Celková škoda byla vyčíslena na 336 tisíc korun a dále se ještě pokusili vylákat částku 46 tisíc korun,"
popsala tisková mluvčí policie.

      Poškození byli z celé republiky a věc byla sloučena ke společnému řízení a prověřování bylo vedeno domažlickými kriminalisty. Těm se pečlivou prací podařilo zjistit oba pachatele a nyní zahájili trestní stíhání jednadvacetiletého muže a dvacetiletého muže, které obvinili ze spáchání trestného činu podvod spáchaného dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu formou spolupachatelství.

      "Z dostupných evidencí vyšlo najevo, že starší z podvodníků byl pro obdobnou trestnou činnost odsouzen Okresním soudem v Českých Budějovicích a Městským soudem v Brně, kdy mu byl uložen trest odnětí svobody v délce trvání 24 měsíců podmíněně odložený na 48 měsíců se zkušební dobou do května 2026.
      I mladší podvodník byl odsouzen Okresním soudem v Ústí nad Labem pro jinou trestnou činnost k trestu odnětí svobody na 12 měsíců se zkušební dobou do února 2025,"
doplnila mluvčí policie s tím, že oba obvinění jsou stíháni na svobodě a hrozí jim trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.   

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.